۱۳۹۶/۹/۵ یکشنبه
(1)
(0)
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛ دعوت از دانشجویان برای حضور در جشنواره بین المللی سیمرغ
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛ دعوت از دانشجویان برای حضور در جشنواره بین المللی سیمرغ
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از دانشجویان سراسر کشور دعوت کرد تا در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، جمشید جعفرپور، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: فرهنگ می تواند در بسیاری موارد کمک کننده هزینه های غیر ضروری باشد. به طور مثال هزینه های درمانی با اطلاع رسانی از طریق فرهنگ سازی می تواند کاهش یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره این جشنواره مطرح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی از این جهت می تواند حائز اهمیت باشد که در فرهنگ سلامت نقش موثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه نقش این جشنواره در بخش سلامت  بسیار  مهم است گفت: اقدامات فرهنگی در کشور باید برای پیشگیری از یک رویداد باشد. به طور مثال برای جلوگیری از یک بیماری هنرمندان می توانند با طراحی یک برنامه فرهنگی این نقش را به خوبی ایفا کنند.

جعفرپور افزود: فرهنگ می تواند در بسیاری موارد کمک کننده هزینه های غیرضروری باشد. به طور مثال هزینه های درمانی با اطلاع رسانی از طریق فرهنگ سازی می تواند کاهش یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی مسائل وجود دارد که بُعدهای مختلف سلامت جسمی و روانی با آن در ارتباط است. ساختن فیلم های کوتاه و بنرهای فرهنگی می تواند نقش موثری در کاهش اثرات جسمی و روانی بر روی جسم و روح داشته باشد.

وی به حضور دانشجویان و صاحبان علم در این جشنواره اشاره کرد و گفت: حضور دانشجویان در جهت فرهنگ سازی برای بعد سلامتی روحی و جسمی می تواند نقش موثری در بهتر برگزار شدن چنین جشنواره هایی داشته باشد.

جشنواره بین المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است که در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، بهار ۱۳۹۷در شهر تهران برگزار خواهد شد.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز