۱۳۹۷/۲/۱۴ جمعه
(0)
(0)
کاکایی: هر شعر خوبی باعث سلامت روح و روان می شود/گرامیداشت یاد افشین یداللهی
کاکایی: هر شعر خوبی باعث سلامت روح و روان می شود/گرامیداشت یاد افشین یداللهی
عبدالجبار کاکایی دبیر بخش ادبی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در شب شعر این رویداد که عصر امروز(جمعه 14 اردیبهشت) در پردیس تئاتر تهران برگزار شد، یاد مرحوم افشین یداللهی دبیر سابق این بخش را گرامی داشت و گفت: هر شعر خوبی باعث سلامت روح و روان می شود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سیمرغ، شب شعر این جشنواره با حضور محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی، بهزاد زرین پور، مهدی فرجی، حامد ابراهیم پور و مهدی ایوبی جمعه 14 اردیبهشت از ساعت ۱۸تا ۲۰در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.
در ابتدای این برنامهامیرعلی خواصی و عباس عرب پور ترانه هایی در حوزه سلامت و احمد شیروانی از ملایر یک شعر کلاسیک برای حاضران خواندند. 
سپس حامد ابراهیم پور یکی از شاعران با تجربه که از جمله داوران جشنواره بین المللی نیز هست، بعد از خوانش چند بیت از اشعار خود با اشاره به ترانه های کلاسیکی که به جشنواره فرستاده شده است، گفت: در بخش کلاسیک اشعار بسیار قوی به نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ فرستاده شده بود. زمان خواندن بعضی از آن ها حیرت می کردم که چطور بعضی از این آثار را تاکنون نشنیده بودم یا شاعران آن ها را نمی شناسم.
علی جلیلیتفتی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان یک شعر طنز با موضوع فیلتر و فرزانه شریفات که سال گذشته نیز در جشنواره بین المللی سیمرغ مقام کسب کرده بود، برای حاضران اشعاری را سرودند. علی امینی از بابل، شیوا میرزا خانی از آبادان و علی محمودی از دانشگاه علوم پزشکی ارتش برای حاضران اشعاری کلاسیک خواندند.
در ادامه عبدالجبار کاکایی دبیر بخش ادبی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با گرامیداشت یاد افشین یداللهی دبیر سابق بخش ادبی جشنواره سیمرغ گفت: یاد افشین یدالهی را گرامی می داریم. او بسیار زود از میان ما رفت و جای او میان ما خالی است اما آثار ارزشمندی که خلق کرده برای ما به یادگار مانده است.
وی افزود: سلامت موضوع اصلی این جشنواره است اما طور دیگری به این مسئله پرداخته شده است. به نظرم هر شعر خوبی باعث سلامت روان و روح می شود و خیلی مهم نیست که آن شعر، نشان دهنده یک رویداد اجتماعی، اقتصادی و... باشد زیرا شعر امروز سفارش پذیر نیست.
کاکایی با ارزیابی آثار شرکت کرده در بخش ادبی جشنواره عنوان کرد: به جشنواره آثار خوبی فرستاده شد و شرکت کنندگان، توانمندی خود را در موضوع سلامت نشان دادند. همچنین از وزارت بهداشت تشکر می کنم که هیچ منعی برای انتخاب داوران قرار ندادند.

بهمنی: جشنواره بین المللی سیمرغ هنر را به پیش می برد
محمدعلی بهمنی یکی از داوران جشنواره بین المللی سیمرغ و یکی از برجسته ترین شاعران ایران بعد از خواندن چند شعر گفت: جشنواره بین المللی سیمرغ، هر آنچه را که در قالب هنر جای می گیرد، یک گام به جلو پیش می برند.
میثم خندانی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز، روح الله سرطادی از دانشگاه علوم پزشکی بم و ساناز ملکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای حاضران ترانه خواندند.
در ادامه بهزاد زرین پور یکی از داوران جشنواره بین المللی سیمرغ در بخش ادبی چند بیت شعر برای دانشجویان و شاعران جوان جشنواره خواند.
مهدی فرجی شاعر باسابقه نیز ضمن خواندن چند بیت شعر گفت: اگرچه مطالعه و شعرخوانی در سرودن اشعار خوب تاثیر دارد، اما من به دلیل تجربه خودم، تجربه را عامل مهم تری می دانم.
همچنین مهدی ایوبی ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت ناصر چشم آذر تصریح کرد: امروز روز خوبی برای موسیقی ایران نبود زیرا یکی از بهترین موسیقیدانان ایران از میان ما رفت، خوشحالم که بار دیگر در این جمع حضور دارم و امیدوارم وضعیت شعر و ادبیات روز به روز بهتر از قبل شود.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز