۱۳۹۷/۲/۱۵ شنبه
(0)
(0)
اختتامیه بخش ادبی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار می شود
اختتامیه بخش ادبی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار می شود
کارگردان اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از اهدای جایزه و تقدیر از 93 برگزیدهبخش ادبی در اولین آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ خبر داد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سیمرغ،احسان ملکی کارگردان مراسم اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در تشریح جزئیات اولین آیین اختتامیه این جشنواره گفت: با توجه به بخش های متفاوت جشنواره، 3 مراسم اختتامیه با فضایی متفاوت فراخور محتوای بخش ها در این دوره برگزارمی شود. بر این اساس سعی شده است در بخش اهدای جوایز، اجرای موسیقی و نوع میهمانان برنامه ها، طراحی متناسب با فضا صورت بگیرد.
وی افزود: طی سه سال اخیر که وظیفه کارگردانی اختتامیه جشنواره بین المللی را برعهده داشته ام، سعی کردم قالب رسمی، کلیشه ای و مرسوم اختتامیه ها تکرار نشود.
ملکی همچنین خاطر نشان کرد: جشنواره بین المللی سیمرغ تنهای جشنواره ای است که با تعداد زیاد شرکت کنندگان در بخش های تئاتر، موسیقی، تجسمی، ادبی و فیلم در سطح بین المللی برگزارمی شود. با این وجود هر ساله شاهد افزایش استقبال دانشجویان در این عرصه بوده ایم.
وی عنوان کرد: اولین اختتامیه این جشنواره، امروز شنبه 15 اردیبهشت ماه از ساعت 17 در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار  و از برگزیدگان بخش ادبی، برخی اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و کارکنان وزارت بهداشت و جامعه پزشکی  تقدیر می شود .
ملکی درباره تعداد جوایز بیان کرد: در بخش ادبی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ به 93 برگزیده و هیات علمی جایزه اهدا می شود. همچنین اولین اختتامیه با اجرای قطعات موسیقی توسط محمد معتمدی خواننده سرشناس کشورمان همراه است.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز