۱۳۹۷/۲/۱۵ شنبه
(0)
(0)
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران: تلفیق هنر و سلامت راهی آگاهی بخش است
وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران: تلفیق هنر و سلامت راهی آگاهی بخش است
سید حسن قاضی زاده هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ تلفیق هنر و سلامت را یکی از مهم ترین راه های آگاهی بخشی در زمینه سلامت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي سيمرغ، سيد حسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي امروز (شنبه ١٥ارديبهشت) با حضور در پردیس تئاتر تهران از نمايشگاه تجسمی «پر گرواز سلامت» و سایر رویدادهای این جشنواره بازديد کرد.
وي در جمع خبرنگاران گفت: خوشحال هستيم که نهمين جشنواره بین المللی سیمرغ را براي دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي و در عرصه بين الملل برگزار کرده ایم. در اين جشنواره 52 هزار اثر به بخش مسابقه رسيده است که اين نشان دهنده استعدادهاي دانشجويان واهمیت  کشف خلاقيت اين افراد است.
قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: استقبال کشورهاي خارجي هم از جشنواره بین المللی سیمرغ خوب بوده و از تلاشگران اينعرصه تشکر مي کنم
وی با اشاره به اهمیت توجه به مقوله سلامت بیان کرد: به نظرم تنها راه آگاهي بخشی در حوزه سلامت، تلفيق هنر با سلامت است چراکه گفتن و نوشتن و موعظه به اين اندازه تاثير نداشته و بايد با زبان ديگری با نسل جوان حرف زده شود که اين زبان، هنر است. هنر در زمينه تشخيص بيماري ها و معرفي آن ها تاکنون بسیار موثر بوده است.
وزیر بهداشت به ویژگی های نمایشگاه تجسمی «پر پرواز سلامت» اشاره و خاطر نشان کرد: برگزاري اين نمايشگاه در حوزه دانشجويي اقدامي خوب بوده است. يکي از آثار شرکت کرده در جشنواره کاريکاتوری از من است که به نظرم  بهتر از ظاهرم کشيده شده است.
همچنين وزير بهداشت در ادامه به تماشای اجرای نمايشنامه سونامي به کارگرداني سوگند جبلي در سالن استاد رشیدی پرداخت.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز