۱۳۹۷/۲/۱۵ شنبه
(0)
(0)
وزیر بهداشت در جمع داوران نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: سواد هنری می تواند بیانگر عمق واقعیت ها در جامعه باشد
وزیر بهداشت در جمع داوران نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: سواد هنری می تواند بیانگر عمق واقعیت ها در جامعه باشد
سید حسن قاضی زاده هاشمی در جمع داوران نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: يکي از مصيبت هاي جامعه مدرن سواد ظاهری است. در حالی که متاسفانه در بي سوادي و عدم آگاهي نسبت به بعضی مسائل به سر مي بريم و اين سواد هنری، مي تواند بيانگر عمق واقعيت های اجتماعی باشد.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ضمن حضور در پردیس تئاتر تهران در جمع داوران نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ حضور یافت. وی با همراهی محمدرضا فراهاني رييس و امیر للـه گانی دبیر جشنواره با داوران بخش هاي ادبي، تئاتر، موسيقي، فيلم و تجسمي دیدار کرد. در این جلسه هنرمندانی همچون شهره لرستاني، حسين پاکدل، پانته آ بهرام، کيومرث مرادي، نادر برهانی مرند و... حضور داشتند.
قاضی زاده هاشمی در اين جلسه بیان کرد: داوران جشنواره بین المللی سیمرغ جوان هستند. مسئولان ما در وزارتخانه تصور دارند که هر سال کار بهتر از سال گذشته پیش می رود اما تصور مردم برعکس است .
وی همچنین خاطر نشان کرد: در بازديد از بخش هاي جشنواره به ویژه در تابلوهاي تجسمي انتقادات کمی را نسبت به حوزه سلامت دیدم.
 وزیر بهداشت ادامه داد: يکي از مصيبت هاي جامعه مدرن سواد ظاهری است. در حالی که متاسفانه در بي سوادي و عدم آگاهي نسبت به بعضی مسائل به سر مي بريم و اين سواد هنری، مي تواند بيانگر عمق واقعيت های اجتماعی باشد.
فراهاني رئیس نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ نیز گفت: دانشگاه ها با به کارگيري اساتید مطرح براي آموزش هزينه کرده و هنرمندان زیادی تربيت کرده اند. در حال حاضر نظام نامه آموزشي براي آموزش هنرمند طراحی شده و از سال آينده به صورت  نظامند به تقويت توانمندی های هنرمندان دانشجو می پردازد.
وی با اشاره به همکاری سایر وزاتخانه ها با جشنواره بین المللی سیمرغ بیان کرد: تاکنون وزارت ارشاد همکاري خوبي با جشنواره داشته است اما وزارت علوم تنها دانشجويان خود را به جشنواره معرفی کرده و حمايت چنداني نداشته است.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز