۱۳۹۷/۲/۱۵ شنبه
(0)
(0)
کارگاه کارگردانی پیشرفته تئاتر در دومین روز جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
کارگاه کارگردانی پیشرفته تئاتر در دومین روز جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
رضا ثروتی کارگردان تئاتر در کارگاه کارگردانی پیشرفته تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: اصل لذت بردن از هنر را فراموش کرده ایم و انگار به دیدن تئاتر و فیلم می رویم که حرص بخوریم.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، کارگاه کارگردانی پیشرفته تئاتر رضا ثروتی ظهر امروز(شنبه 15 اردیبهشت) در دومین روز نهمین جشنواره سیمرغ در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
ثروتی در ابتدای این کارگاه، تکنیک ها و تمرین هایی را برای هنرجویان تشریح کرد که به شکل گیری کارگروهی و صمیمیت بیشتر در بین عوامل یک نمایش کمک می کند.
وی با بیان این که اصل نخست در تولید یک اثر نمایشی صداقت است، عنوان کرد: یک کارگردان باید شخصیت و درونیات بازیگرانش را بشناسد و بر اساس شخصیت و توانایی هایشان، نقش هایشان را انتخاب کند.
این کارگردان تئاتر با بیان این که در تئاتر معاصر هیچ قاعده ایی وجود ندارد، گفت: کارگردان باید به این نکته توجه کند که با انجام عملی بر خلاف اصول در کارگردانی اثرش، می خواهد چه چیزی را به دست بیاورد. متقاعد کردن بازیگر نسبت به کاری که انجام می دهد و این که با تمام وجود آن کار را انجام دهد، یکی از اصول کارگردانی است.
ثروتی با اشاره به این که اصل لذت بردن از هنر را فراموش کرده ایم، عنوان کرد: متاسفانه این روزها انگار به دیدن تئاتر و فیلم می رویم که حرص بخوریم. در حالی که در هر اثری می توان ویژگی های مثبتی هم پیدا کرد. باید تئاتر را مقوله ای جدی بدانیم و این احساس را به گروه خود نیز منتقل کنیم.
وی افزود: کارگردان باید فاصله بین خطوط متن نمایش را اجرا کند؛ یعنی چیزهایی که در نمایشنامه نوشته نشده و مربوط به بازی فیزیکی بازیگر است، باید مد نظر و مورد توجه او باشد.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز