۱۳۹۷/۲/۱۶ یکشنبه
(0)
(0)
با حضور سه استاد آواز ایرانی مسابقه آواز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
با حضور سه استاد آواز ایرانی مسابقه آواز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
مسابقه آواز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ  در دومین روز برگزاری این جشنواره با حضور حسام الدین سراج، محمد معتمدی و پوریا اخواص برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، مسابقه آواز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، روز شنبه 15 اردیبهشت با حضور جمع کثیری از علاقه مندان و دانشجویان علوم پزشکی کشور در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
در این مسابقه سه استاد آواز ایران، حسام الدین سراج، محمد معتمدی و پوریا اخواص حضور داشتند و نظرات خود را درباره قطعات آوازی که توسط شرکت کنندگان اجرا شد، بیان کردند.
در این مسابقه تعداد 8 خواننده آواز ایرانی از دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، مازندران، تهران، رفسنجان، تبریز، کرمان و مشهد حضور داشتند و به اجرای قطعات آوازی پرداختند.
اجرا و مدیریت این مسابقه آواز را یاشار حسین زاده خسروشاهی برعهده داشت.
حضور پرشور دانشجویان و شرکت کنندگان از جمله نکات قابل توجه این مراسم بود. داوران این مسابقه نیز با بیان تجربیات خود و اصول آواز ایرانی از جمله اهمیت شعر در آواز، آداب اجرا بر روی صحنه، تحریر و آواز در دستگاه های ایرانی، فضای مسابقه را با آموزش تلفیق کردند.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز