۱۳۹۷/۲/۱۶ یکشنبه
(0)
(0)
کارگاه های کارتون و گرافیک نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
کارگاه های کارتون و گرافیک نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ برگزار شد
کارگاه های کارتون و کمیک استریپ و گرافیک ظهر امروز (یکشنبه 16 اردیبهشت) در سومین روز از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور اساتید این حوزه در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، حمیدرضا مسیبی در کارگاه کاریکاتور نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با بیان این که کارتون مطبوعاتی و کارتون نمایشگاهی(جشنواره ای) متفاوت از هم هستند، عنوان کرد: کارتون مطبوعاتی بر پایه اخبار طراحی می شود و تاریخ انقضا دارد. کارتون مطبوعاتی عموما موضوعات روز را دربرمی گیرد و با شرح موضوع ارائه می شود اما کارتون های نمایشگاهی این گونه نیستند.
وی خطاب به هنرجویان بیان کرد: توصیه می کنم اگر کارتونی را برای ارائه در نمایشگاه خلق می کنید، تا حد ممکن درباره آن شرحی نوشته نشده باشد.دستاویز کارتونیست برای بیان موضوع مدنظرش باید تصویر باشد . در نمایشگاه جشنواره بین المللی سیمرغ کارتونی با موضوع آلودگی هوای خوزستان دیدم که نظرم را جلب کرد اما متاسفانه متنی که در شرح برخی از آن ها نوشته شده، تاثیرگذاری آن را از بین برده بود.
مسیبی همچنین خاطرنشان کرد: کارتون و کاریکاتور دو مقوله متفاوت از هم هستند. می توانیم از کاریکاتور در کارتون استفاده کنیم و این اتفاق در بسیاری از کارتون های مطبوعاتی رخ می دهد.
وی در پایان به دانشجویان توصیه کرد به تماشای کارتون های هنرمندان بزرگ بنشینند.
بابک گرمچی گرافیست نیز در کارگاه گرافیک و چاپ نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با بیان این که هیچ اثری را نمی توان بدون درک روح آن دید، اظهار کرد: کالبد انسان ها نیز دارای روح است و این روح با آن که قابل لمس نیست، نیازهایی دارد که یکی از آن ها هنر است. هنر باعث آرامش و آرامش منجر به تفکر و خلاقیت می شود.
وی افزود: هیچ کسی را نمی توان پیدا کرد که بدون هنر مسیر ترقی را طی کرده باشد. دانشمندان بزرگ هم در مسیر زندگی شان به گونه ای با هنر در ارتباط بوده اند. میراث فرهنگی نیز، آثار به جا مانده از گذشتگان را نگهداری می کند.
گرمچی در توصیه به دانشجویان بیان کرد: شما در آینده قرار است با بیماران در ارتباط باشید. هنر بر روح شما و جسم تان تاثیر می گذارد. همه نیاز دارند هنر بیافرینند و دیده شوند و باید این پاسخ هستی را داد. دیده شدن در هستی با هنر به بهترین شکل ممکن اتفاق می افتد.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز