۱۳۹۷/۲/۱۷ دوشنبه
(0)
(0)
ارزیابی شرکت کنندگان بخش تجسمی از نمایشگاه «پر پرواز سلامت»
ارزیابی شرکت کنندگان بخش تجسمی از نمایشگاه «پر پرواز سلامت»
هنرمندان و دانشجویان شرکت کننده در بخش هنرهای تجسمی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از ویژگی های نمایشگاه «پر پرواز سلامت» می گویند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، نمایشگاه ها و کارگاه های هنرهای تجسمی از جمله مهمترین بخش های این دوره از جشنواره فرهنگی هنری و ادبی سیمرغ هستند. اختصاص چندین سالن نمایشگاهی برای نمایش آثار در پردیس تئاتر تهران، باعث استقبال بیشتر شرکت کنندگان و مخاطبان از جشنواره شده است.
اساتید و داوران رشته های مختلف تجسمی از جمله نقاشی، عکس، خوشنویسی، نقاشی‌خط، کاریکاتور، پوستر و ... در ایام برگزاری جشنواره، همراه با دانشجویان در فضایی صمیمانه به تماشا و نقد و بررسی آثار می پردازند.
کارگاه های آموزشی نیز از دیگر بخش های پرطرفدار در بین شرکت کنندگان است و هنرجویان با حضور حداکثری در این کارگاه ها، نشان داده اند که هنر برایشان مقوله ای جدی است که در کنار تحصیل در رشته های علوم پزشکی دنبال می کنند.
در سومین روز برگزاری جشنواره به سراغ برخی شرکت کنندگان در بخش تجسمی جشنواره رفتیم تا نظراتشان را نسبت به کیفیت این بخش و سایر رویدادهای جشنواره جویا شویم.
سعید از دانشگاه علوم پزشکی سمنان که در بخش خوشنویسی این دوره از جشنواره شرکت کرده است، می گوید: هنرهای تجسمی در این دوره از جشنواره با قوت بیشتری نسبت به دوره های قبل ظاهر شده و در مجموع می توانم این بخش را خوب و در سطح کیفی مناسب ارزیابی کنم. البته برخی ناهماهنگی ها هم وجود داشت که باعث سردرگمی دانشجویان شد.
وی می افزاید: فضای برپایی نمایشگاه نیز خوب بود و تنها نام برخی آثار موجود نبود و ما باید بر اساس امضای هنرمندان به هویت صاحب اثر پی می بردیم.
محمد از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شرکت کنندگان در بخش کاریکاتور نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ است. او نیز با بیان این که روز یکشنبه(16 اردیبهشت) در کارگاه کاریکاتور شرکت کرده است، عنوان می کند: با وجود برخی تغییراتی که در زمانبندی کارگاه ها صورت گرفت، کارگاه ها خوب و مفید بودند و باعث آشنایی بیشتر هنرجویان با اساتید برجسته این حوزه شدند.
وی همچنین می گوید: آثار به نمایش درآمده در جشنواره خوب و باکیفیت بودند، اما متاسفانه برخی آثار هم تکراری بودند. برخی پوستر ها در اینترنت موجود بود و امیدوارم سازو کار داوری ها به گونه ای باشد که آثار تکراری و کپی شده از دایره داوری حذف شوند.
محمدسعید از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره فرهنگی و هنری می گوید: در کنار تمام اتفاقات خوبی که در طول برپایی جشنواره شاهد بوده ایم، در نمایشگاه «پر پرواز سلامت» برخی عناوین آثار توضیح داده نشده بود. البته باید به این نکته اشاره کنم که به لحاظ کیفی آثار نمایشگاه بسیار بهتر از سال های گذشته هستند.
گفتنی است در نمایشگاه «پر پرواز سلامت»، 350 اثر برتر در مساحت 2000 متر مربع با هنربانی(curator) محمدعلی حجازی در معرض نمایش قرار داده شده است.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز