۱۳۹۷/۲/۱۷ دوشنبه
(0)
(0)
مدرس کارگاه عکاسی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: علم پزشکی می تواند ازعکاسی بهترین بهره را ببرد
مدرس کارگاه عکاسی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: علم پزشکی می تواند ازعکاسی بهترین بهره را ببرد
مدرس کارگاه عکاسی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: عکاسی امروزه در همه بخش های زندگی و در مشاغل مختلف رسوخ کرده است و علم پزشکی می تواند ازعکاسی بهترین بهره را ببرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، کارگاه عکاسی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور سید محمود عبدالحسینی، عکاس پیشکسوت و استاد دانشگاه ظهر امروز(دوشنبه 17 اردیبهشت) در محل نمایشگاه «پر پرواز سلامت» در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
این مدرس ضمن بازدید از آثار دانشجویان، با بیان این که تصاویر ثبت شده توسط دانشجویان علوم پزشکی کشور در این نمایشگاه از کیفیت قابل قبولی برخوردارند، اظهار کرد: با توجه به این که این تصاویر، توسط افرادی که به طور تخصصی در عکاسی فعالیت نمی کنند به ثبت رسیده است، می توانم بگویم امیدوار کننده و خوب هستند.
وی اظهار کرد: نوع چینش تصاویر در نمایشگاه می توانست بهتر باشد. معتقدم عکس نباید در کنار دیگر آثار تجسمی به ویژه پوستر نمایش داده شود و باید فضای مجزایی برای آن در نظر گرفته شود.
عبدالحسینی افزود: برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی برای دانشجویان لازم بود و معتقدم اگر برای برگزیدگان جشنواره به طور مستمر و در طول سال دوره های آموزشی برگزار شود، خروجی این بخش بسیار مفید خواهد بود. این دوره ها کمک می کند تا هنرجویان نسبت به ایده ها و تکنیک های عکاسی، ذهنیت روشن تری داشته باشند.
این عکاس پیشکسوت با تاکید بر این که عکاسی امروزه در تمام بخش های زندگی و در مشاغل مختلف رسوخ کرده است، عنوان کرد: در حوزه پزشکی و اتاق عمل از عکاسی استفاده زیادی می شود. همچنین می توان در شرایط های مختلف، از اتاق عمل گرفته تا بخش های دیگر سلامت و پزشکی، از عکاسی استفاده کرد. این نوع استفاده می تواند مبنای هنری و یا کاربردی داشته باشد.
در ادامه محمود عبدالحسینی، به همراه هنرجویان، کارگاه عملی عکاسی را برگزار کردند و تکنیک های عکاسی، قاب بندی و نور و ... در عکاسی توسط این عکاس پیشکسوت به هنرجویان آموزش داده شد.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز