۱۳۹۷/۲/۱۷ دوشنبه
(0)
(0)
مدرس کارگاه تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: تخیل اصل اساسی بازیگری تئاتر است
مدرس کارگاه تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: تخیل اصل اساسی بازیگری تئاتر است
مسعود شاکرمی بازیگر و مدرس کارگاه تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ معتقد است که تخیل، ابزار اساسی بازیگری در تئاتر است زیرا تخیل به ذهن وابسته است و ذهن مهم ترین عنصر بدن است.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ؛ کارگاه تخصصی تئاتر در بخش بازیگری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ظهر امروز( دوشنبه 17 اردیبهشت) در پلاتو 2 پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
مسعود شاکرمی بازیگر تئاتر که مسئولیت تدریساین کارگاه را به عهده داشت، در ابتدای این جلسه با اشاره به مهم ترین نکات در بازیگری تئاتر گفت: یکی از مهم ترین نکات در بازیگری تئاتر این است که اشخاص باید آنقدر در کارشان تمرکز کنند که یک هاله در دور خود ببینند، این هاله نور باید در را قفسه سینه مان مجسم کنیم و کنترل راه رفتنمان را به آن بسپاریم.
وی افزود: بازیگری که بتواند این هاله را درهنگام بازی دور خود احساس کند تمام حرکاتش زیبا می شوند و تماشاگر را جذب بازی خود می کند.
شاکرمی همچنین با اشاره به اهمیت انعطاف در بازیگری تصریح کرد: انعطاف در بازیگری بعنی بتوانیم شخصیت های مختلف را از هم تفکیک کنیم، یک بازیگر باید بتواند در هر زمانی یک نقش جدید را درست بازی کند البته مهم ترین مسئله این است که باید این کار را بدون تفکر و با کمک همان انرژی خیالی انجام داده و از تمام اعضای بدن اش به درستی استفاده کند.
وی با اشاره به لزوم بهره گیری از تخیل در بازیگری تئاتر توضیح داد: آنتون چخوف که در زمان حیات اش بیش از 500 اثر ادبی خلق کرد تاکید می کند همه چیز به تخیل وابسته است زیرا تخیل به ذهن باز می گردد و ذهن مهم ترین عنصری است که هر بازیگری با آن سر و کار دارد. ذهن خلاق انسان باید رها شود و در دنیای امروز تئاتر تنها جایی است که تخیل را آزاد می کند.
این بازیگر همچنین با اشاره به بداهه پردازی در تئاتر تصریح کرد: بداهه پردازی چیزی است که شروع و پایان هرکاری را در همان زمان به ذهن متبادر می کند.
این بازیگر همچنین به کارهایی که در نمایش تاثیرات منفی دارد، گفت: در بازیگری نباید بیش از حد دیالوگ گفت زیرا تاثیر منفی بر تماشاگر می گذارد و او را دلزده می کند. بهترین بازی آن است که بازیگر هیچ کاری نکند.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز