۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
چهارمین روز جشنواره بین المللی سیمرغ چگونه گذشت؛ از اجرای سرودهای دانشجویی تا پیچیده شدن طنین آواز علیرضا قربانی
چهارمین روز جشنواره بین المللی سیمرغ چگونه گذشت؛ از اجرای سرودهای دانشجویی تا پیچیده شدن طنین آواز علیرضا قربانی
چهارمین روز جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برگزاری مراسم اختتامیه دو بخش تجسمی و فیلم و اجرای نمایش های خیابانی و صحنه ای و اکران فیلم در پردیس تئاتر تهران پی گرفته شد.

به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي سيمرغ،چهارمین روز از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور پرشور دانشجویان، هنرمندان و مسئولان کشور، دوشنبه 18 اردیبهشت ماه ادامه یافت.
شاید بتوان مهمترین اتفاق چهارمین روز جشنواره سیمرغ را برگزاری اختتامیه بخش های تجسمی و فیلم و معرفی برگزیدگان این بخش ها دانست. رویداد باشکوهی که با اجرای رضا رشیدپور مجری و برنامه ساز تلویزیون و همچنین با اجرای قطعات آوازی توسط علیرضا قربانی خواننده مطرح کشور همراه شد.
این مراسم در حالی برگزار شد که سالن اصلی پردیس تئاتر تهران مملو از جمعیت بود و برخی از دانشجویان ایستاده برنامه را دنبال می کردند. در این برنامه 96 دانشجوی برگزیده در بخش های هنرهای تجسمی و فیلم معرفی و تقدیر شدند.
اجرای قطعاتی همچون «ارغوان»، «مدار صفر درجه»، «میوه ممنوعه» و ... توسط علیرضا قربانی پایان بخش شبی باشکوه در نهمین جشنواره سیمرغ بود.
حضور و سخنرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم اختتامیه نیز از دیگر نکات قابل توجه این مراسم بود.  قاضی زاده هاشمی در بخشی از سخنانش، عنوان کرد: کسانی که امروز به دنبال آگاه کردن جوانان هستند دوستان واقعی جوانان و آینده ایران هستند.
وی خطاب به دانشجویان و مسئولان حاضر در دومین آیین اختتامیه جشنواره بیان کرد: از همه کسانی که در دانشگاه ها برای پر نشاط بودن دانشجویان تلاش می کنند و از همه افراد در معاونت فرهنگی و دانشجویی و دانشگاه هایی که در جشنواره حضور داشتند تشکر می کنم.
چهارمین روز این جشنواره محدود به برگزاری این مراسم نشد. اجرای نمایش های دانشجویی با حضور داوران و مخاطبان رونق داشت. تئاترهای خیابانی نیز در روز چهارم اجراهای پرمخاطبی داشتند و دانشجویان شرکت کننده در این بخش با متن های قوی در حوزه سلامت جامعه و موضوعات پیرامونی آن و گریم ها و پرفورمنس های خوب حضوری درخور توجه داشتند.
کارگاه عکاسی محمود عبدالحسینی نیز از دیگر بخش هایی بود که توجه عکاسان جوان را جلب کرد. این کارگاه با نقد و بررسی آثار شرکت کنندگان و همچنین آموزش عملی عکاسی همراه شد.
محمدجواد جزینی نیز در کارگاه داستان نویسی، درباره موضوعاتی همچون چگونه نوشتن، روش های ساده نویسی و نمونه های مناسب برای یادگیری در این زمینه سخن گفت.
کارگاه های فیلم سازی و تئاتر نیز از دیگر کارگاه هایی بودند که همچون روزهای گذشته با استقبال و همراهی دانشجویان رو به رو شدند.
همچنین مسابقات گروه سرود، از بخش هایی بود که می توان آن را آغاز و جریانی مستحکم در حوزه فرهنگ و هنر دانست. با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم توجه به سرود و سرایش حماسه ، این مسابقات می تواند در این زمینه و در راستای احیای سرود، راهگشا باشد.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر، فیلم، ادبی، هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
این جشنواره با معرفی برگزیدگان سایر بخش ها روز چهارشنبه 19 اردیبهشت در پردیس تئاتر تهران به کار خود پایان می دهد.


 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز