۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
برگزیدگان موسیقی جشنواره بین المللی سیمرغ به بازار موسیقی معرفی می شوند
برگزیدگان موسیقی جشنواره بین المللی سیمرغ به بازار موسیقی معرفی می شوند
بابک زرین که دبیری بخش موسیقی در دو دوره اخیر جشنواره بین المللی سیمرغ را برعهده داشته است، می گوید سرمایه گذاری بر جامعه دانشجویی کشور به دلیل تاثیرگذاری آن ها بر آینده سازی اهمیت فوق العاده ای دارد.
وی معتقد است که خروجی جشنواره در بخش موسیقی زمانی آشکار تر می شود که نفرات برگزیده بتوانند آثار حرفه ای خود را روانه بازار موسیقی کنند و به مخاطبان خود برسانند. زرین همچنین از توافق نسبی این طرح با مسئولان جشنواره و وزارت بهداشت خبر داده و ارزیابی خود را درباره جشنواره با بولتن این رویداد در میان گذاشته است.


با توجه به این که در دوره هشتم نیز دبیری بخش موسیقی جشنواره بین المللی سیمرغ را برعهده داشتید، چه تغییراتی را در این دوره در این بخش شاهد هستیم؟
در این دوره رشته سرود به بخش موسیقی جشنواره اضافه شده است و 20 گروه نیز متقاضی شرکت در رقابت بودند که از میان آن ها 9 گروه به مرحله داوری راه یافتند. در مجموع نیز حدود 300 اثر در بخش موسیقی جشنواره شرکت کردند.

به نظرتان این آمار چقدر قابل توجه است؟
به دلیل این که دانشجویان شرکت کننده از رشته های علوم پزشکی و رشته های مرتبط بوده اند، به نظرم آمار قابل توجهی در بخش موسیقی محسوب می شود اما یکی از پیشنهادات همیشگی من به جشنواره بین المللی سیمرغ این بوده که همه دانشجویان از تمامی رشته ها بتوانند در این جشنواره شرکت کنند. در این صورت می توانیم مطمئن باشیم که بیش از 3000 اثر در جشنواره شرکت می کنند. به ویژه این که بخش خوانندگی پاپ رشته ای محبوب بین جوانان و علاقه مندان است.

آیا در بخش موسیقی نیز شرکت کنندگان موظف به حفظ ارتباط موضوعی آثار با حوزه سلامت بودند؟ اساسا برخورد موضوعی با موسیقی را چطور ارزیابی می کنید؟
به نظرم هنر موضوعی می تواند به جامعه خدمت کند و نقدی بر آن نیست.

بازخوردها نسبت به جشنواره و بخش زیرمجموعه شما چطور بوده است؟
به نظرم استقبال خوبی از جشنواره بین المللی سیمرغ صورت گرفته و دانشجویان رضایت دارند.

برای برگزیدگان بخش موسیقی برنامه ریزی ویژه ای از سوی جشنواره وجود دارد؟
پیشنهاد من به مسئولان جشنواره این بوده است که نفرات برگزیده دوره گذشته آثار موسیقی تولید کرده و به بازار موسیقی عرضه کنند و حمایت های لازم نیز از سوی جشنواره بین المللی سیمرغ صورت بگیرد. در این زمینه توافقات نسبی نیز صورت گرفته است و امیدواریم که بتوانیم این ایده را به طور کامل اجرایی کنیم تا جشنواره خروجی قابل توجهی داشته باشد.

این اتفاق در کدام رشته از بخش موسیقی محقق می شود؟
سه نفر برگزیده رشته خوانندگی پاپ برای این اقدام انتخاب می شوند.
ارزیابی تان را از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ بیان کنید؟

دانشجویان گروه مهم و پر انرژی در جامعه با ظرفیت های بسیار هستند. ضمن این که آن ها نیز جزو پزشکان و آینده سازان این کشور هستند و باید بر آن ها سرمایه گذاری کرد.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز