۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
دبیر بخش تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: هنر نمایش فرصتی برای ایجاد تحول در سلامت جامعه است
دبیر بخش تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: هنر نمایش فرصتی برای ایجاد تحول در سلامت جامعه است
دبیر بخش تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ  می گوید چشم انداز بسيار روشنی برای جشنواره متصور است و چنانچه این رویداد، با برنامه ريزی درست و حضور نخبگان و انديشمندان عرصه های مختلف فرهنگی و علمی استمرار پيدا کند دستاوردهای بسيار درخشانی خواهد داشت.

حسین پارسایی، در طول سال ها فعالیت خود در زمینه تئاتر، تجربه های فراوانی از مسئولیت های سازمانی گرفته تا اجرا و کارگردانی آثار مطرح نمایشی را پشت سر گذاشته است. دبیری بخش تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ تازه ترین مسئولیت اوست. با وی گفت و گوی کوتاهی پیرامون حضورش در این دوره از جشنواره داشتیم که در ادامه می خوانید:
هنر نمایش بر حوزه سلامت جامعه چه تاثیری دارد و در کشورمان تا چه اندازه به تئاتر درمانی پرداخته شده است؟
بي ترديد هنر نمايش در همه ي حوزه ها کارگشاست. هنری انسانی که با تار و پود جامعه خود و انسان ها و روح و روان آنها در آميخته است، به اعتقاد من رفتارهای اجتماعی امری چند وجهی است و از فاکتورهای سلامت محسوب می شود. به همين واسطه هنر خلاق نمایش به صورت نامحسوس در سطح جامعه فرصت ایجاد تغییر در رفتار و سلامت جامعه را فراهم می کند، در همين حوزه تئاتر درمانی نقش به سزايی در بهبود و اصلاح فضاي جامعه دارد اما همچنان از ظرفيت هاي آن  استفاده نمي شود.
ارزیابی شما از برگزاری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ و آثار شرکت کننده در این دوره چیست؟
چشم انداز بسيار روشنی برای جشنواره بین المللی سیمرغ متصور هستم و چنانچه با برنامه ريزی درست و حضور نخبگان و انديشمندان عرصه های مختلف فرهنگی و علمی استمرار پيدا کند دست آوردهای بسيار درخشانی خواهد داشت. اين جشنواره و آثار آن در آغاز راه هستند و به نوعی می توان گفت همچنان گام های نخست خود را طی می کند و تا کمال مطلوب بايد سخت کوشيد.
چه پیامی برای دانشجویان پزشکی شرکت کننده در بخش تئاتر این جشنواره دارید؟
به شرکت کنندگان و برگزيدگان پيشاپيش تبريک مي گويم که مشتاقانه پا در اين عرصه نهادند  تا همه شور و شعور علمی خود را با زبان هنر به تصوير بکشند و امیدوارم در این راه موفق باشند.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز