۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
احمد آقا‌قلی‌زاده: بهترین آموزش در زمینه سلامتی از طریق هنر امکان‌پذیر است
احمد آقا‌قلی‌زاده: بهترین آموزش در زمینه سلامتی از طریق هنر امکان‌پذیر است
داور گرافیک نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ معتقد است بهترین آموزش در زمینه سلامتی از طریق هنر امکان پذیر است.

احمد آقا‌قلی‌زاده؛ گرافیست، استاد دانشگاه و داور نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی آنا با اشاره به ویژگی‌های نمایشگاه تجسمی این جشنواره عنوان کرد: آثار این جشنواره تنها برای هنرمندان نیست و بیشتر اعضای جامعه بهداشت و درمان در جشنواره حضور داشته‌اند. با توجه به این نکته آثار خوبی در نمایشگاه تجسمی شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این جشنواره فرصتی برای دانشجویان علوم پزشکی است که بتوانند در فضای هنری شرکت داشته و انگیزه‌شان در حرفه‌شان نیز بیشتر شود.

آقا‌قلی‌زاده همچنین عنوان کرد: سلامت چه به لحاظ فیزیکی و چه روانی باید دغدغه جامعه باشد. یک جامعه سالم است که می‌تواند جامعه‌ای موفق هم باشد. وزارت بهداشت در این حوزه نقش موثری دارد تا مردم را به حفظ سلامتی‌شان متوجه کند و بهترین آموزش در زمینه سلامتی از طریق هنر امکان‌پذیر است.

این گرافیست با تاکید بر این که انتقال پیام‌های سلامت محور نباید جنبه شعاری داشته باشد، عنوان کرد: یک مستند، اثر سینمایی، نمایش و هنر تجسمی اگر به شکل درستی ارائه شود می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در انتقال پیام داشته باشد. برای افزایش این تاثیر می‌توانیم آثار مطلوب بخش تجسمی جشنواره را جمع‌آوری کرده و در فضاهای شهری مانند مترو، بیلبوردها و ... به نمایش بگذاریم تا مخاطبان بیشتری در معرض تماشای این آثار قرار بگیرند.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز