۱۳۹۷/۲/۱۸ سه شنبه
(1)
(1)
نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ به ایستگاه پایانی رسید؛ یک تجربه دانشجویی اما حرفه ای
نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ به ایستگاه پایانی رسید؛ یک تجربه دانشجویی اما حرفه ای
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سیمرغ، این رویداد فرهنگی و هنری که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شده است، روز چهارشنبه(19 اردیبهشت) در پردیس تئاتر تهران به کار خود پایان می دهد. در این گزارش، دانشجویان به عنوان شرکت کنندگان و مخاطبان نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ نظر خود را نسبت به این رویداد ابراز کرده اند:

فضای جشنواره برای دانشجویان بسیار مناسب است
فیروزه زارعی رتبه دوم هنرهای تجسمی از دانشگاه علوم پزشکی لارستان ضمن ابراز خوشحالی از برگزیده شدن در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ تصریح کرد: بسیار خوشحالم که این رتبه را کسب کردم زیرا برای آن بسیار زحمت کشیده بودم، سال آینده نیز در بخش صنایع دستی شرکت خواهم کرد و امیدوارم موفق شوم.
وی افزود: فضای جشنواره بین المللی سیمرغ برای دانشجویان بسیار مناسب است و توانسته جوانان سراسر کشور را دور هم جمع کند، تمام جشنواره ها کم و کاستی هایی دارند و این جشنواره هم مانند دیگر جشنواره ها عاری از مشکل نیست اما به طور کلی مزایای این جشنواره بیشتر است.

از عملکرد جشنواره راضی ام
نگار رجایی دانشجوی اهل یاسوج درباره نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: در بخش شعر کلاسیک این جشنواره شرکت کردم ولی موفق به دریافت جایزه نشدم، امسال اولین باری بود که در جشنواره سیمرغ شرکت می کردم و اگر سال آینده موقعیت حضور در جشنواره را داشته باشم در بخش های بیشتری شرکت می کنم.
وی افزود: به صورت کلی از عملکرد جشنواره بین المللی سیمرغ راضی هستم و به نظرم با توجه به هزینه هایی که برای این جشنواره شد، می توانست اطلاع رسانی بهتری صورت بگیرد.

جشنواره نسبت به سال های پیش بهتر شده است
محمدجواد گوهربخش از دانشگاه اردکان یزد با بیان اینکه در بخش نثر ادبی دانشجویان سراسر کشور شرکت و رتبه دوم را کسب کرده است، گفت: به نظر من سطح کیفی جشنواره بسیار خوب بود و برنامه ریزی برای رویدادها نسبت به سال گذشته بسیار بهتر بود، به عنوان مثال برای تماشای تئاتر علاقه مندان باید بلیط تهیه می کردند و این اتفاق از تجمع جمعیت جلوگیری می کرد.
وی افزود: سال گذشته نیز در بخش فیلم کوتاه شرکت کردم و رتبه دوم را کسب کردم، درسم تا سال آینده تمام می شود ولی احتمال اینکه سال آینده در جشنواره شرکت کنم زیاد است.
یزدان نیما از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نهمین جشنواره سیمرغ و تجربه های قبلی اش از جشنواره تصریح کرد: سال گذشته نیز در جشنواره بین المللی سیمرغ شرکت کردم اما رتبه ای کسب نکردم و با توجه به تجربه ای که نسبت به سال گذشته داشتم به نظرم امسال جشنواره بسیار بهتر و کامل تر برگزار شد.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز