۱۳۹۷/۲/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
سیمرغ فرصتی برای محک زدن مهارت خوانندگی
سیمرغ فرصتی برای محک زدن مهارت خوانندگی
دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی داوری مسابقه خوانندگی پاپ، نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ را فرصتی برای یادگیری از اساتید موسیقی و محک زدن استعدادهایشان دانستند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، خوانندگان پاپ برگزیده نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ امروز(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت) در پردیس تئاتر تهران معرفی می شوند. در این گزارش با سه دانشجو از میان پنج دانشجوی راه یافته به مرحله نهایی داوری گفت و گو کرده ایم:
هنر به گروه یا صنف خاصی متعلق نیست
علیرضا جعفر دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و یکی از 5 شرکت راه یافته به مرحله نهایی مسابقه خوانندگی پاپ نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با اشاره به اهمیت ارتباط جامعه پزشکی با هنر گفت: هنر به گروه یا صنف خاصی متعلق نیست اگر غیر از این بود کسی که رشته جراحی می خواند و کاری جدی دارد، نباید با هنر رابطه ای داشته باشد.
وی افزود: هنر یک نیاز روحی است که تمام انسان ها به آن وابسته هستند، هر انسانی در هر رشته ای می تواند هنرمند باشدو فکر می کنم جشنواره بین المللی سیمرغ برای دانشجویان علوم پزشکی بسیار خوب است زیرا ما واحدهای درسی بسیار سختی در دانشگاه می گذرانیم و هنر می تواند برای ما مانند یک رهایی باشد.
جعفر همچنین خاطر نشان کرد: از کودکی خواندن را دوست داشتم و مسابقه خوانندگی پاپ جشنواره بین المللی سیمرغ تنها فرصت و چالشی برای رقابت بود تا این حرفه را جدی تر دنبال کنم.
سیمرغ فرصت کسب تجربه های خوبی بود
فرزاد یادمهر دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، منتخب رشته خوانندگی پاپ برای مرحله نهایی رقابت با ابراز خرسندی از حضور در این بخش گفت: خوشحالم که در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ شرکت کردم زیرا تجربه های بسیار خوبی از آن کسب کردم، متاسفانه به دلیل تمریناتی که در چند روز گذشته داشتیم نتوانستم برنامه های جشنواره را دنبال کنم.

یادمهر همچنین با اشاره به ارتباط حوزه هنر و سلامت توضیح داد: خوانندگی را قبل از اینکه به دانشگاه وارد شوم،آغاز کردم و بخش مهمی از زندگی ام شده است.
این دانشجوی پزشکی بیان کرد: اعتقاد دارم که افراد نباید در زندگی شان تک بعدی عمل کنند بلکه باید تمام ابعاد وجودی و استعدادهایشان را شکوفا کنند، برای من هنر بسیار مهم است و خوشحالم که از میان تمام رشته های هنری موسیقی را انتخاب کرده و ادامه داده ام، این انتخاب نه تنها به درس ام لطمه ای نزده بلکه حتی باعث پیشرفت آن شده است.
فرصت یادگیری از اساتید موسیقی در جشنواره بین المللی سیمرغ فراهم شد
محمد طباطبایی مقدم از دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اشاره به مطلوب بودن فرصت حضورش در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: این جشنواره سطح بالایی دارد و میدان خوبی برای محک زده شدن است، یادگیری دست کم یک کلمه از اساتید ارزشمند موسیقی که در این رویداد حضور دارند برای من بسیار ارزشمند است، جشنواره سیمرغ فضایی برای ما مهیا کرده که ما دروسی را که باید در کلاس های هنری با پرداخت هزینه بیاموزیم، به طور رایگان در اختیار داشته باشیم.
وی افزود: در طول جشنواره به استودیوی بابک زرین دبیر بخش موسیقی رفتیم و از او نکات بسیار خوبی آموختیم. همان کسی که آرزوی دیدنش را داشتیم. همچنین در صورت حمایت، قرار است نفرات برگزيده جشنواره، نیز یک قطعه با آهنگ سازی بابک زرین تولید کنند.
طباطبایی همچنین در پایان از یکی از رقبای خود در این بخش یاد کرد و گفت: علی حسن زاده را که یکی از منتخبین رشته موسیقی پاپ است، در موسیقی از خودم بیشتر قبول دارم، زیرا با او درارتباط هستم و میدانم برای خوانندگی چقدر زحمت می کشد، اگر حق رای داشتم، حتما او را انتخاب می کردم.
آخرین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امروز با معرفی برگزیدگان تئاتر و موسیقی برگزار می شود.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز