۱۳۹۷/۲/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
یک کارگردان سوییسی در بازدید از جشنواره بین المللی سیمرغ: جشنواره بین المللی سیمرغ تلفیقی از هنر و سلامت است
یک کارگردان سوییسی در بازدید از جشنواره بین المللی سیمرغ: جشنواره بین المللی سیمرغ تلفیقی از هنر و سلامت است
کارگردان سوییسی فیلم «چهره به چهره» گفت: جشنواره بین المللی فیلم سیمرغ زمینه مناسبی برای ادغام هنر و سلامت است که به شناخت جنبه های وجودی انسان ها کمک می کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی سیمرغ؛ ورلی کینیل کارگردان فیلم «چهره به چهره» از کشور آلمان، در بازدید از جشنواره درباره الزام در برگزاری یک جشنواره هنری با موضوعیت سلامت گفت: هنر وسیله ای قدرتمند است که هر گونه ایده ای از جمله سلامت را پرورش می دهد بنابراین به منظور ارتقای ایده ها تنها توجه به جنبه های عقلانی کافی نیست بلکه باید به جنبه های احساسی، عاطفی و درونی نیز توجه کرد که از سلامت نشأت می گیرد. براین اساس حضور کشورهای دیگر در جشنواره و انتقال هنر در تبادل اطلاعات بین کشورها می تواند به سلامت روان انسان ها و نمایش آن کمک کند .
وی فیلمسازی را در سن 20 سالگی آغاز کرده و به عنوان کارگردان اثری درام در جشنوار حضور  دارد.
کینیل ادامه داد: در دوران جوانی تصور نمی کردم بتوانم در عرصه فیلمسازی موفق شوم  زیرا در کشور سوییس صنعت بزرگی برای فیلم سازی وجود نداشته و این محدودیت، انگیزه ای شد تا به آلمان رفته و در سن کم فعالیت در عرصه فیلمسازی را آغاز کنم و با حال و هوای آشنا شوم.
این کارگردان جوان  خاطر نشان کرد: فیلم «چهره به چهره» درباره برخورد با جنبه های تاریک و درونی یک شخصیت است  که به عنوان یکی از نیازمندی های سلامت منجربه شناخت بهتر وجود هر فرد می شود این فیلم درامی روانشناسانه دارد و شخصیت فردی را روایت می کند که حافظه خود را از داده و تلاش می کند گذشته خود را به یاد آورد.
وی درباره نحوه آشنایی خود با جشنواره بین المللی سیمرغ عنوان کرد: اطلاعات جشنواره را به طور آنلاین دیدم و به نظرم جالب بود زیرا ترکیبی از سلامت و هنر درگیری جدید و بدیعی برای من بود بنابراین تصمیم گرفتم برای اولین بار در یک جشنواره فیلم ایرانی شرکت کنم.
کینیل تاکید کرد: امروز اولین روز جشنواره بین المللی سیمرغ است و تاکنون فضای یک جشنواره ای جوان با اجرای موسیقی زنده  در یک جشنواره را ندیده بودم. اتفاقات جالب و فضای مناسب جشنواره بین المللی سیمرغ من را بیش از قبل مشتاق کرده تا هر چه زودتر تئاترها و فیلم های دیگر شرکت کرده در این رویداد را ببینم و از هنر ایرانی لذت ببرم.
وی در پاسخ به این که چه ویژگی برای او جالب توجه است، بیان کرد: اگر به کشور خودم برگردم از ایران به عنوان بی نظیرترین کشور دنیا یاد می کنم و فقط می توانم بگویم جشنواره سیمرغ، جشنواره ای بسیار تاثیر گذار و شگفت آور است .
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز