۱۳۹۷/۲/۱۹ چهارشنبه
(0)
(0)
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور: مشکلات اجتماعی صرفا از طریق رادیو و تلویزیون قابل حل نیستند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور: مشکلات اجتماعی صرفا از طریق رادیو و تلویزیون قابل حل نیستند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور معتقد است آسیب های اجتماعی به تنهایی توسط رسانه ای نظیر صداوسیما قابل حل نیستند بلکه بخش های خصوصی و دولتی دیگر نیز باید ضمن واقع نمایی مسائل اجتماعی را مورد تاکید قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: هنرمندان می توانند مانند آینه بازتاب دهنده مشکلات و مسائل اجتماعی باشند.
وی افزود: به نظرم زبان هنر بهترین ابزار برای نمایش مشکلات اجتماعی بدون ایجاد حساسیت است. هنر در قالب اختصار و با تاثیرگذاری بیشتر این مسائل را به تصویر می کشد. لازم است از جنبه های مختلف محورهایی را مشخص کنیم که شامل حوزه های زنان، جوانان، خانواده و... می شود. در این زمینه سرمایه گذاری کرده و هیات داوری مستقلی تشکیل شود. همچنین شرایط نمایش مناسبی برای این آثار تولید شده در حوزه های اجتماعی فراهم شود زیرا آشنایی با سینماگرانی که می توانند در فعالیت های فرهنگی همراه باشند، تاثیر زیادی دارد.
نحوی نژاد درباره تعامل سازمان بهزیستی با جشنواره های فرهنگی و هنری از جمله جشنواره بین المللی سیمرغ عنوان کرد: به دلیل این که خودم یک پزشک هستم، همیشه سعی در برقراری تعامل با این رویدادها داشته ام زیرا سلامت دارای جنبه های مختلف روانی، جسمانی، فردی و اجتماعی است و هیچ نهادی به تنهایی نمی تواند ضامن حفظ همه ابعاد باشد.
وی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و سازمان بهزیستی باید در زمینه فرهنگسازی سلامت و ترویج سبک زندگی سالم کنار هم باشند. این دو در حوزه هایی تفکیک شده مثل زنان، کودکان و معلولان که در نظام تامین و ارتقای سلامت سهم موثری دارند، می توانند نقش ایفا کنند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت فرهنگ و هنر در ارتقای سلامت عمومی جامعه بیان کرد: در حال حاضر نه تنها مسائل روانی که مسائل زیست محیطی نیز به عنوان یک بحران مطرح هستند. کمبود آب، فقر، تغذیه نامناسب و...علاوه بر حوزه زیست محیطی، از زوایای اجتماعی نیز قابل بررسی هستند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی به تنهایی توسط رسانه ای نظیر صداوسیما قابل حل نیستند بلکه بخش های خصوصی و دولتی دیگر نیز باید ضمن واقع نمایی مسائل اجتماعی را مورد تاکید قرار دهند.
جشنواره بین‌المللی سیمرغ که نامش برگرفته از سیمرغ افسانه‌ای در ادبیات ایران به عنوان مرغ درمانگر و نماد جدید جامعه پزشکی است در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی به دبیری امیر لـله‌گانی از 14 تا 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.
 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز