۱۳۹۵/۱۰/۸ چهارشنبه
(0)
(0)
هنر تنها راه نهادینه‌کردن فرهنگ صحیح سلامت است
هنر تنها راه نهادینه‌کردن فرهنگ صحیح سلامت است
 دانشجوی ‌برتر دانشگاه علوم ‌پزشکی تهران رسانه را بهترین محل برای ارائه آثار هنری با موضوع سلامت می‌داند.

محمد حسین احمدیان دانشجوی ‌برتر پزشکی با بیان اینکه بهداشت روح و جسم باید توأمان وجود داشته باشد تا فرد سالم لقب بگیرد به ستاد خبری جشنواره فرهنگی گفت: آرامش روحی مهمترین مؤلفۀ افراد سالم است. قدرت روحی یکی از خروجی‌های ذهن سالم است و البته عاملی که می‌تواند بیشترین اثر را در بهداشت و شلامت جسم افراد بگذارد.
 
احمدیان ادامه داد: در بسیاری موارد فردِ تحت‌ درمان، به لحاظ جسمی کاملاً بهبود می‌یابد اما چون تصور ذهنی او مختل است و خود را بیمار می‌داند به سلامتی کامل نمی‌رسد.
دانشجوی‌برتر پزشکی اضافه کرد: برخی موارد پزشک از داروهایی استفاده می‌کند که بیشتر از خاصیت‌های درمانی، روحیه را تقویت می‌کند. روح و جسم در پزشکی از یکدیگر جدا نیستند در نتیجه سلامت آنها به یکدیگر وابسته است.
 
دانشجوی ‌برتر دانشگاه علوم‌پزشکی تهران گفت: مشکلات روحی فرد را افسرده می‌کند در نتیجه انگیزه خود را برای فعالیت‌های فیزیکی از دست می‌دهد و کم‌کم از نظر جسمی دچار مشکل می‌شود. این بیماری اگر به همه جامعه سرایت کند قطعاً خروجی کشور را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
 
احمدیان یادآور شد: درگیری‌های عصر جدید و گسترش فضای مجازی باعث شده است مشکلات فرهنگی و دغدغه‌های ذهنی افزایش یابد و سلامت روح را در برخی موارد به مخاطره بی‌اندازد. استفاده بیش از حد از اینترنت و کاهش فعالیت‌های بدنی و سرگرمی‌های مفید نیز در ناسالم‌شدن جامعه نقش مؤثری دارند.
 
وی با اشاره به لزوم اصلاح سبک‌زندگی، فرهنگ‌سازی غیرمستقیم از راه به‌کارگیری هنر را ضروری توصیف کرد و گفت: هنر هم تأثیرگذاری بسیاری دارد و هم فراگیرتر است. از سوی دیگر به‌دلیل اثرگذاری غیرمستقیم، می‌تواند مفاهیم را به‌خوبی در جامعه نهادینه کند. رسانه بهترین محل برای ارائه آثار هنری و اصلاح فرهنگ‌های نادرست و ترویج افکار صحیح است. امروزه به‌دلیل گسترده‌شدن رسانه‌های خارجی، سبک‌زندگی ایرانی نیز تحت‌تأثیر قرار گرفته است.
 
دانشجوی ‌برتر دانشگاه علوم‌ پزشکی تهران با مثبت ارزیابی‌کردن برگزاری جشنواره‌های فرهنگی با محور سلامت و بهداشت، شناسایی استعدادهای هنری در جامعه پزشکی را لازم توصیف کرد و گفت: جشنواره ابتدای راه فرهنگ‌سازی است بنابراین باید روندی ترسیم شود که آثار هنری با محوریت سلامت و بهداشت روح و تن بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرند.

وی در پایان بازیابی روحیه پزشکان را یکی از پایه‌های ارتقاء سلامت عمومی دانست و گفت: با هجمه‌های اخیر به جامعه پزشکی و درمانی کشور، روحیۀ غالب پزشکان تا حدی افت کرده است در حالیکه توان و علم این افراد ضامن سلامت جامعه است.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت از 13 تا 21 اسفندماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیساخت سایت بهترین سایت سازطراحی سایت سایت ساز فروشگاه ساز ساخت فروشگاه اینترنتی