۱۳۹۵/۱۰/۲۰ دوشنبه
(0)
(0)
پیام تسلیت دکتر علامه در سوگ آیت‌الله هاشمی
پیام تسلیت دکتر علامه در سوگ آیت‌الله هاشمی
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. در این پیام نوشته شده است:

إِنَّ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا
همانا کسانى که ایمان آورده و کارهاى شایسته کرده اند، به زودى خداى رحمان براى آنان در دل ها محبّتى قرار مى دهد.
قرآن مجید

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شیء. روح بلند و ملکوتی روحانی مبارز و مجتهد مجاهد حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی به ملکوت اعلی پیوست. آن عالم سیاستمدار زمانه شناس که فقاهت توام با معرفت و جهاد همراه با محبت را از مکتب قرآن و اهل بیت علیهم السلام آموخته بود، از نوجوانی گام در راه مبارزه نهاد و در این راه بارها تا مرز شهادت پیش رفت و تا پایان عمر در این راه استوار ماند. 

هم نفسی و همراهی مرحوم آیت الله هاشمی با امام راحل از روزهای آغاز مبارزه، وی را از دیگر اشخاص و جریان های مدعی متمایز ساخت و او را به جایگاه یگانه ای در مدرسه فقهی و سیاسی امام خمینی(ره) رساند. به این ترتیب بود که او نه همچون برخی در راه ماندگان که در اثر دنیازدگی و مرعوب شدگی دست از مبارزه برداشتند، از آرمان های خود دست کشید و نه مانند عده ای خام و متعصب که به پرتگاه ارتجاع و تحجر و شعارزدگی لغزیدند، به جنگ با مردم،عقلانیت و پیشرفت رفت. همین صفای باطن و استواری او بود که سبب کینه این دو گروه افراطی از او شد. باهتیون و فرقانیونی که با هزینه های بسیار سعی در تخریب چهره نورانی این مرد الهی داشتند، سعی کردند تا مردم را از او دور سازند ولی ماه برای همیشه در پس ابر نماند و مردم بصیر ما در سال های اخیر و در چند انتخابات پیاپی با رای ممتاز خود به او و گزینه های مورد اعتماد ایشان، حمایت خالصانه و وفاداری هوشمندانه خود به راه و خط امام و شاگرد برجسته وی، مرحوم آیت الله هاشمی را نشان دادند. او رفت ولی بدون شک دوستداران وی که همانا مبارزان انقلابی راه آزادی و استقلال کشور اسلامی مان ایران هستند، راه او را ادامه خواهند داد و وظیفه انقلابی و اصلاحی خود را فراموش نخواهند کرد.

این کمین، ثلمه فقدان امیرکبیر معاصر ایران، سردار سازندگی، حافظ جمهوریت و ابرمرد مصلحت و عقلانیت، زنده یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به محضر آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، رهبر فرزانه انقلاب ، مراجع عظام تقلید بویژه آیت الله جوادی آملی (که هماره دلبسته آن مرحوم بودند) ، خانواده گرامی ، دوستداران بیشمار و عموم ملت شریف ایران تسلیت عرض می نمایم .

امید که رفتن و مرگ این بزرگمرد که بفرموده رهبری انقلاب، «سرنوشت همه ما مسولان جمهوری اسلامی است»، باعث بیداری «همه ما» شده و به تأسی از منش و رفتار تقریبی و وحدت گرای ایشان زمینه های حاکمیت هرچه بیشتر اخلاق ، محبت و وحدت و زدوده شدن کینه و عقده و تهمت و بهتان در جامعه و مسولان فراهم گردد. روح بزرگ ، آرام ، صبور و رنج کشیده هاشمی عزیز با اولیاء الهی (ع)، امام راحل (ره)، و شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی همنشین و محشور باد.


دکتر حسام الدین علامه 
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز