۱۳۹۶/۱/۲۸ دوشنبه
(1)
(0)
تربیت استعدادها یکی از اولویت‌های جشنواره فرهنگی باشد
تربیت استعدادها یکی از اولویت‌های جشنواره فرهنگی باشد
استاد کارگاه بازیگری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت می‌گوید: شرایط آرمانی این است که اگر استعدادی در این جشنواره کشف و شناسایی شد، تربیت شود.

میکائیل شهرستانی مدرس تئاتر و بازیگر در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: دانشجویانی که در کلاس های بازیگری جشنواره فرهنگی حضور دارند مانند هرکلاس بازیگری دیگری در سطوح مختلف از نظر استعداد، قریحه و انگیزه هستند. این عزیزان با توجه به اینکه در رشته های غیر هنری تحصیل می‌کنند دارای استعداد خوبی در زمینه بازیگری هستند، اما مثل اغلب جوانان این دوره کمی کم‌تمرکز و عجول هستند.

وی با انتقاد از بی علاقه بودن جوانان به مطالعه گفت: متاسفانه سواد عمومی در بین جوانان کم است و اغلب، آثار بزرگان را مطالعه نکرده‌اند. نمایشی که ما در این کلاس‌ها تمرین می‌کنیم کاری ویژه، عمیق و به اصطلاح استخوان دار است. نمایشنامه «آرش» استاد بهرام بیضایی اثری فاخر و سخت است و حتی خوانش اولیه‌اش آسان نیست. در طی مدت برگزاری این کلاس‌ها سعی داریم شرکت کنندگان را با این متن آشنا کرده و بخش‌هایی از آن را اجرا کنیم.

او گفت: برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت زمانی می تواند نتیجه بخش باشد که مستمر بوده و از علاقه‌مندان به رشته بازیگری حمایت شود.
بازیگر تئاتر «اگر نرفته بودی» گفت: در جشنواره‌های جوان مانند جشنواره وزارت بهداشت استعدادهای خوبی کشف می‌شود اما به این علت که از این استعدادها حمایت نشده  و از آموزش لازم برخوردار نمی‌شوند به ثمر نمی‌نشیند. برگزاری کلاس آموزشی و وورک شاپ به شرطی خوب است که مستمر بوده و استعدادها رها نشوند.

او در همین رابطه افزود: اینکه دانشجویان رشته‌های پزشکی با هنرهای مختلف از جمله تئاتر و بازیگری آشنا شوند، خوب است ولی ایده‌آل این است که اگر استعدادی در این جشنواره کشف و شناسایی شد تربیت شود.

شهرستانی با تاکید بر همت و تلاش جوانان برای رسیدن به اهدافشان گفت: اینکه این جوانان و دانشجویان بتوانند در آینده سهم و نقشی در تئاتر حرفه‌ای داشته باشند وابسته به خودشان و تلاششان است و اینکه انگیزه شان تا چه حد جدی باشد. این عزیزان باید در کلاس‌های اساتید کاربلد و نه در برخی دکان‌های بازیگری شرکت کرده و مطالعه داشته باشند و تمرین را هرگز از یاد نبرند.

بازیگر تئاتر «مکبث» گفت: اگر این استعدادها با جدیت به کار و مطالعه و تمرین ادامه دهند قطعا می‌توانند در آینده بازیگری را ادامه دهند. من در وورک شاپ‌های این جشنواره با دانشجویان باهوشی آشنا شدم.

شهرستانی در پایان گفت: یکی از دردهای جامعه ما سواد اجتماعی کم است. متاسفانه بسیاری از حتی تحصیل کردگان ما از سواد اجتماعی بالایی برخوردار نیستند و شرایط فرهنگی و اجتماعی پیرامونشان را خوب نمی‌شناسند. من حتی پزشکی که سطح سواد عمومی اش بالا باشد کم دیده ام و خیلی مفید است که دانشجویان در این جشنواره تعلیم های اجتماعی ،ادبی و هنری می بینند. در واقع این اتفاق مبارکی است مشروط بر اینکه تداوم داشته باشد.
 

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز