۱۳۹۶/۲/۴ دوشنبه
(3)
(0)
زبان هنر، همگانی است/ ماجرای «پرواز بی‌بازگشت»
زبان هنر، همگانی است/ ماجرای «پرواز بی‌بازگشت»

یکی از برندگان بخش عکاسی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: اگر ما به عنوان کادر درمانی بخواهیم فرهنگ سالم زیستن را بین مردم ارتقا دهیم چاره‌ای جز آشنایی با فرهنگ و ادبیات و هنر نداریم. چراکه هنر زبانی همگانی است.

اسرا مرادی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره جشنواره فرهنگی گفت: به عکاسی علاقه دارم اما در این زمینه آموزشی ندیده ام و به صورت ذوقی این کار را یاد گرفته ام. دوسال است از سوژه هایی که دوست دارم عکس می گیرم و تمایل دارم این کار را به صورت حرفه‌ای ادامه دهم.

مرادی ضمن پرشور خواندن حال و هوای جشنواره گفت: این اولین سال است که در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شرکت کرده ام وبسیار از اجرای منظم و خوب آن راضی‌ام. کیفیت آثار شرکت کننده در بخش عکس را بالا دیدم و بسیاری از عکس هایی که در نمایشگاه دیدم را دوست داشتم. این جشنواره باعث می شود استعدادهای دانشجویان کشف شود و حتی اگر دانشجویی حس کند در زمینه هنر مستعد نیست ممکن است با دیدن فراخوان جشنواره به سمت هنر رفته و دست کم فعالیت در این حوزه را امتحان کند.

برگزیده بخش عکس این دوره درباره سوژه عکسی که باعث شد جایزه این دوره از جشنواره را کسب کند گفت: من عکسم را با گوشی معمولی و در بیمارستان گرفتم. متاسفانه یکی از بیماران که با حال بد به بیمارستان مراجعه کرد و عملیات احیا هم جواب نداد. وقتی این بیمار را از روی تخت سفید منتقل کردند ،تخت خالی میان راهرو و در کنار پنجره ماند و به‌نظرم ایده بسیار خوبی برای عکاسی بود. تخت درست روبروی پنجره ای بزرگ قرار گرفته بود و  نوری زیبا روی آن می‌تابید و به همین خاطر اسم عکس را «پرواز بی‌بازگشت» گذاشتم.

او یادآور شد: این جشنواره در راستای شعار «سالم زیستن هنر است» پیش می رود و من هم فکر میکنم سالم زیستن خودش یک هنر است. اگر ما به عنوان کادر درمانی بخواهیم فرهنگ سالم زیستن را بین مردم ارتقا دهیم چاره ای جز آشنایی با فرهنگ و ادبیات و هنر نداریم. چراکه هنر زبانی همگانی است.

مرادی در پایان گفت: بسیاری از دانشجویان رشته های پزشکی استعدادهای هنری خوبی دارند اما تصور می کنند چون رشته‌شان مرتبط با علوم پزشکی است باید صرفا در همین زمینه فعال باشند. خوشبختانه جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت محل مناسبی است برای اینکه عنوان شود این تصور درست نیست و یک پزشک یا پرستار هم می تواند هنرمند باشد و از هنرش در زندگی شخصی و حرفه‌ای استفاده کند. 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز