۱۳۹۶/۲/۶ چهارشنبه
(0)
(0)
تجربه‌گری دانشجویان پزشکی در حوزه انیمیشن جالب است
تجربه‌گری دانشجویان پزشکی در حوزه انیمیشن جالب است
داور بخش نهایی انیمیشن هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت معتقد است شور و نشاطی ویژه و استثنایی در این رویداد دیده است. 
 
محمد علی صفورا در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فرهنگی درباره کیفیت انیمیشن‌هایی که این دوره داوری شدند، گفت: آثار در دو بخش آزاد و سلامت به هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ارائه شده بودند و تنوع مضمونی در بخش آزاد بیشتر بود. به لحاظ تکنیکی اما هر دو بخش در یک سطح قرار داشتند. تماشای آثار دانشجویان برای من غافلگیر کننده بود. اینکه جوانانی که در رشته های علوم پزشکی درس می‌خوانند بتوانند انیمیشن بسازد برایم جالب بود. تعدادی از کارها که شامل سی درصد از آنها می‌شد کاملا حرفه ای بودند و می توانند در جشنواره های معتبر انیمیشن داخلی شرکت کنند.  

او با تاکید بر تشکیل کارگروه های آموزشی در دانشگاه‌ها افزود: لازم است برای این دانشجویان علاقه‌مند دوره های تکمیلی برپا شود و این عزیزان با موارد تکنیکی در زمینه هنر انیمیشن آشنا شوند. درصورت آموزش، ضعف تکنیکی و زیبایی شناسی که در آثار با آنها مواجه شدیم برای دوره های بعد برطرف خواهد شد.

این کارشناس حوزه انیمیشن گفت: مهمترین ویژگی که درآثار وجود داشت این بود که ما به لحاظ مضمونی و داستانی شاهد مضامین و ایده هایی جدید در کارها بودیم. این موضوعات شامل مضامینی دررابطه با علوم پزشکی بود که در سایر جشنواره های انیمشین دیده نمی شود. ضمن اینکه در برخی کارها توجه ویژه به تکنیک های خاص و جدید شده بود. این دوستان انیمیشن نخوانده اند و اینکه دست به تجربه های جدید در این رشته زده بودند، جالب بود.

صفورا جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را جشنواره‌ای پویا توصیف کرد و گفت: جشنواره فرهنگی یکی از بهترین جشنواره هایی است که حضور در آن را تجربه کرده ام و لزوم ادامه اش کاملا حس می‌شود. شور و نشاطی که در مراسم اختتامیه دیدم و انگیزه‌ای که دانشجویان در خلق انواع آثار هنری داشتند، برایم جالب بود. یکی از مهمترین اتفاقات فرهنگی که در دانشگاه های غیر هنری رخ داده، برگزاری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با این گستردگی و تنوع است و من از تیم برگزاری و صاحب فکر و ایده‌ای که پشت این جشنواره قرار دارد تشکرکرده و به این عزیزان تبریک می‌گویم. 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
طراحی سایتطراحی سایتسایت سازسایت سازفروشگاه سازفروشگاه ساز