داغ ترین ها:

تاریخچه جشنواره

تاریخچه جشنواره

اولین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با شعار "دانشجو، نوآوری و شکوفایی" در بهمن ماه 87 همزمان با دهه مبارک فجر و ایام سی امین سالگرد پیروزی  انقلاب شکوهمند اسلامی، با هدف رشد و تعالی معنوی دانشجویان در کنار علم آموزی و دانش  اندوزی، با برنامه‌ریزی و حمایت معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش  پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.
در پی این حرکت، دومین جشنواره فرهنگی دانشجویان از آذر ماه  1388 و با شعار "تجلی ایمان، اندیشه خلاق و شکوفایی فرهنگی" آغاز به کار نمود.
جشنواره دوم نیز همانند اولین جشنواره به صورت تک مرحله ای، در اردیبهشت ماه 1389 در جوار حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید و دستاوردها و نتایج مثبتی به دنبال داشت.
سومین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مسیر رشد کمی و کیفی خود با فراهم نمودن زمینه های برگزاری آن به صورت دو مرحله دانشگاهی و کشوری وارد مرحله جدیدی شد و با شعار "نشاط معنوی، امید و انتظار و سلامت فرهنگ" در شهریور ماه 1390 با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در شهر گرگان برگزار گردید.
جشنواره چهارم با بهره گیری از تجارب ارزشمند گذشته و با تکمیل شیوه ی دو مرحله ای برگزاری، با شعار "سلامت حضور، از غیبت تا ظهور" و با موضوع ویژه "اخلاق پزشکی" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آغاز به کار نمود تا با همت دانشجویان علوم پزشکی در شهریور ماه 1391 شکوفایی فرهنگی خود را به نظاره بنشیند.
جشنواره پنجم از جهت میزبانی مرحله کشوری با استقبال بی نظیری از طرف دانشگاه های علوم پزشکی کشور روبرو گردید که در نهایت با شعار "جوان متعالی، سبک زندگی اسلامی - ایرانی" و با موضوع ویژه "فرهنگ سلامت با پزشک خانواده" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه کار خود را آغاز نمود.
در این دوره اضافه شدن محور موضوعی جشنواره در بخش آزاد، نقطه عطفی برای تخصصی شدن و تولیدی شدن آثار جشنواره بود.