داغ ترین ها:

اولین دوره جشنواره

همزمان با سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در حرکتی بدیع و کم نظیر «اولین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور» با حمایت همه جانبه معاونت امور دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشارکت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاهها و حضور پرشور دانشجویان عزیز از پانزدهم الی هجدهم بهمن ماه 1387 در پایتخت فرهنگی جهان اسلام، شهر سلمان محمدی(ص)، اصفهان برگزار گردید. این جشنواره فرهنگی فرصتي بود تا از سويی جلوه هایی از خلاقیت ، هنر و باورهای معنوی دانشجویان در یک رقابت سالم و هدفمند به نمایش گذاشته شود و از سویی ديگر توجه بیشتر و جامع به فرهنگ و رشد و تعالی معنوی جوانان در دانشگاهها هم سنگ توجه به علم و پژوهش مورد نظر برنامه ریزان و مدیران دانشگاهها و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد.

 

گزارش اجمالی از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور:

با استعانت از ذات اقدس پروردگار، بعد از چهار ماه تلاش پیگیر و برنامه ریزی، اولین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور از روز سه شنبه مورخ 15 بهمن 87 تا 18 بهمن ماه 87 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.

این جشنواره با هدف بزرگداشت سی امین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و در چهار محور: ادبی، هنری، معارف دینی و نشریات دانشجویی برگزار گردید.

دبیرخانه جشنواره در معاونت امور دانشجویی، فرهنگی مستقر بود و کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه، پس از پایان یافتن مهلت ارسال آثار (30 دی ماه 87) توسط تیم های داوری مورد بررسی قرار گرفت.

بعد از پایان یافتن مرحله داوری در تاریخ 7 بهمن ماه 87 نتایج داوری و اسامی برگزیدگان توسط داوران در اختیار معاونت قرار گرفت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهت دعوت از برگزیدگان اقدام نمود.

مراسم افتتاحیه جشنواره در روز سه شنبه مورخ 15 بهمن در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با حضور معاون محترم امور دانشجویی، ریاست محترم دانشگاه و جمعی از معاونین و مدیران دانشجویی، فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور برگزار گردید.

در مراسم افتتاحیه حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رنجبران، معاون محترم فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ایراد سخنرانی پرداختند و بلافاصله بعد از پایان مراسم افتتاحیه، نمایشگاه نشریات دانشجویی و غرفه های دانشگاهی با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و معاون محترم امور دانشجویی، فرهنگی آغاز ه کار کرد.

از جمله برنامه های جنبی اولین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توان به برنامه های زیر اشاره کرد:

1. نمایشگاه نشریات دانشجویی که تا 18 بهمن ماه به فعالیت خود ادامه داد.

2. نمایشگاه غرفه های دانشگاهی (45 غرفه دانشگاهی)

3. نمایشگاه اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل غرفه های صنایع دستی، محصولات فرهنگی، عفاف و حجاب، انقلاب اسلامی، غرفه حزب الله و حماسه غزل و ...

4. نشست های تخصصی در بخش های چهارگانه ادبی، هنری، نشریات و معارف دینی

5. سخنرانی شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی

6. برگزاری مسابقات فرهنگی و برنامه های اصفهانی نشست برای دانشجویان

 

مراسم اختتامیه:

در روز پنجشنبه 17 بهمن 87 راس ساعت 19 با حضور مقام محترم وزارت، جناب آقای دکتر لنکرانی، مراسم اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور معاونان و مدیران فرهنگی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، برگزیدگان جشنواره، اساتید و دانشجویان باشکوه فراوان برگزار گردید. در این مراسم نمایندگان محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

در این مراسم بعد از ارائه گزارش توسط مسئولین، مقام محترم وزارت جناب آقای دکتر لنکرانی به ایراد سخنرانی پرداختند و در ادامه به برگزیدگان جشنواره جوایزی اهدا گردید.

در جشنواره فوق بیش از 5000 اثر در بخش های چهارگانه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که در هر رشته نفرات اول تا سوم مورد تقدیر قرار گرفتند. ضمنا به کلیه مدعوین جشنواره (600 نفر) توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هدایایی به رسم یادبود تقدیم گردید.

اولین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با وجود برخی از تنگناها از جمله محدودیت زمان، با برنامه ریزی دقیق و انسجام و هماهنگی کامل مسئولین باشکوه فراوان برگزار گردید و استقبال دانشگاه ها از این برنامه بسیار زیاد بود. به قدری که همه ی دانشگاه های علوم پزشکی در این جشنواره شرکت کرده بودند.

 

اخبار برگزیده

پر بازدید ترین