داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

سوال کیانیان درباره پرونده کیارستمی/ برای رضایت دیگران کاری نکردم

رضا کیانیان در مراسم تقدیرش از عباس کیارستمی فیلمساز فقید ایرانی یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی، بخش دوم آیین اختتامیه دوم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با اجرای قطعاتی از علیرضا قربانی شروع شد. با ورود وزیر بهداشت و درمان دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی دانشجویان برای وزیر ابراز احساسات کردند. بخش جذاب اختتامیه دوشنبه شب، تجلیل از رضا کیانیان بود. مدیر کاخ جشنواره جهانی فیلم فجر زمانی که روی سن آمد، از ابراز احساسات دانشجویان و تشویق طولانی مدت آنها احساساتی شده بود. کیانیان گفت: در جوانی برایم نظر دیگران اهمیت داشت، اما بعد از مدتی به دنبال این بودم که از کارم رضایت داشته باشم، فکر می کنم اگر کسی از کار خودش راضی باشد، خدا هم از او راضی است. 

وی ادامه داد: خوشحالم در کنار وزیر محبوب دولت یازدهم قرار دارم، آقای هاشمی شخصیت محبوبی هستند، مثل آقای ظریف. دوران اطلاعات گدشته است و امروز عصر خلاقیت است بنابراین شما دانشجویان پزشکی که به عرصه هنر و ارد شده اید، خلاقیتتان را پروش دهید.

کیانیان در ادامه و رو به دکتر هاشمی وزیر بهداشت گفت: آقای وزیر سوالی از شما دارم، واقعا و بلاخره سرنوشت عباس کیارستمی چه شد. او تنها کسی بود که به تنهایی جلوی سینمای امریکا ایستاد و ما قدر این هنرمند بزرگ را ندانستیم.

بازیگر فیلم سینمایی «آژانس شیشه ای» با تاکید بر اینکه دوستان پزشک بسیاری دارد گفت: همواره تاکید کرده ام که چرا درباره فداکاری های این قشر زحمت کش سریال یا فیلمی ساخته نمی‌شود، اما از یک سو باید بپرسم که سرنوشت هنرمند بزرگ سینمای ایران عباس کیارستمی چه شد؟

در ادامه فرزاد حسنی مجری برنامه از دکتر هاشمی سوال کرد که آیا مایل به سخن گفتن در این مورد است یا خیر که وزیر بهداشت توضیح داد: غصه‌ای در دل همه ما درباره عباس کیارستمی وجود دارد، این که چه اتفاقی افتاده را نمی‌توان در یک جمله گفت.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان بخش فیلم دانشجویی جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با حضور رضا کیانیان و حسن قاضی راده هاشمی وزیر بهداشت تقدیر شد.

تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین، ۱۳۹۶
۲۰:۳۶ - ۹۹/۱۰/۲۷