داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

نمره خوب صفوی‌زاده به اجراهای جشنواره فرهنگی

الهام  صفوی‌زاده مجری تلویزیون اجراهای دانشجویان در هشتمین جشنواره فرهنگی را قابل توجه دانست.

الهام صفوی‌زاده مجری تلویزیون در گفتگو با ستاد هشتمین جشنواره فرهنگی هنری وزارت بهداشت گفت: اجراها را بسیار ساده و صمیمی دیدم و دوست داشتم. اجرا کنندگان بسیار روی سن راحت بودند. البته یکی از دلایل این راحت بودن به این خاطر است که به جز دوستان و هم کلاسی ها و هم سن و سال هایشان شخص دیگری در سالن نبود و اجرا روبروی کسانی با آنها به اصطلاح رودربایستی ندارید راحت تر است. این عزیزان برای محک اصلی باید ببینند در مقابل افراد کاملا غریبه از هر طیف و سنی با چه حال و هوایی اجرا خواهند داشت.

مجری برنامه «به خانه برمی‌گردیم» گفت: اینکه تصمیم گرفته شده دانشجویانی که صرفا در فضایی علمی تحصیل می کنند را دور هم جمع کنند تا فعالیت‌های فرهنگی و هنری را تجربه کرده و هرچه بیشتر با هنر و ادبیات آشنا شوند کاری قشنگ و دلگرم‌کننده است. خیلی خوب است این عزیزان که در حوزه های علمی و پزشکی کار می‌کنند و در آینده در این زمینه فعال خواهند بود به مسایل هنری هم اقبال نشان داده و توانایی‌شان را به رخ بکشند. خوشحالم از اینکه این اشتیاق و علاقه‌مندی را در جوانان نسبت به هنر گویندگی و اجرا می بینم.

صفوی زاده یادآور شد: کسی که با هنر مانوس شود نگاهی متفاوت به زندگی و آدمها خواهد داشت. نگاه یک هنرمند نگاهی خشک و غیر منعطف نیست و آدم ها را طبقه بندی نکرده و همه برایش عزیز هستند. یک هنرمند زندگی خاص و متفاوتی دارد و نسبت به اطرافش بی‌تفاوت نیست.
او با اشاره به غافلگیر شدن از اجراهای پرشور و حال دانشجویان گفت: خوشحالم جوانانی که در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل می‌کنند را نسبت به هنر اینقدر پرشور و حال و بانگیزه می بینم. این جوانان بدون تردید همین حس و حال لطیف و زیبا را به بیماران منتقل خواهند کرد.

مجری برنامه «رادیو هفت» درباره انگیزه اش از حضور در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به عنوان داور گفت: به این خاطر داوری بخش گویندگی و اجرای جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را قبول کردم که برایم بسیار جالب بود ببینم دانشجویانی که در ذهن مان تصور می کنیم بسیار درسخوان و شاید خشک و دور از هنر باشند ،از هنر و ادبیات چه در چنته دارند. جالب اینکه وقتی در میان این عزیزان قرار گرفتیم دیدیم چقدر بچه های شاد و پرانرژی و سرزنده ای هستند.

او افزود: تجربه حضور در این جشنواره برایم تجربه ای متفاوت و دلنشین بود و از آشنایی با دانشجویانی که تا این حد عاشق هنر هستند بسیار خشنودم. این هشتمین دوره جشنواره فرهنگی است و متاسفانه قبلا درباره این رویداد فرهنگی چیزی نشنیده بودم. ای کاش وقتی وزارتخانه ای کاری به این بزرگی انجام می دهند با اطلاع رسانی و تبلیغات بیشتر مردم را نیز با این همایش هنری آشنا کند. خیلی خوب است مردم ببینند و بدانند کسانی عاشق هنر هستند با هر دانش و بینش و تخصصی دوست دارند در این حوزه حضور داشته باشند.
 

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۳۹۶
۰۳:۲۰ - ۹۹/۰۴/۱۷