داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

آشنایی با جشنواره فرهنگی باعث شد به سمت نقاشی بازگردم

یکی از شرکت کنندگان در بخش هنرهای تجسمی، با اشاره به اینکه همواره دوست داشته نقاشی را به صورت حرفه ای ادامه دهد، گفت: وقتی در دانشگاه قبول شدم کمی از نقاشی فاصله گرفتم اما آشنایی با این جشنواره باعث شد به سمت علاقه ام بازگردم.

فرزانه خسروی به ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: در این دوره از جشنواره با اثر «صلح جهانی» در بخش نقاشی و تصویر سازی شرکت کرده‌ام.
یکی   از اقوام نزدیکم نقاش است و دیدن آثار او باعث شد من از کودکی به هنر نقاشی علاقه‌مند شوم و بعد از گذراندن دوره کوتاه آموزش نقاشی در دبیرستان نقاشی‌هایم را به جشنواره‌های استانی و منطقه‌ای نیز ارسال و جوایزی نیز دریافت کردم.

این دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی افزود: در سبک‌های مختلفی نقاشی کشیده‌ام اما سبک مورد علاقه‌ام نقاشی انتزاعی است، آثاری که در بخش تصویر سازی و نقاشی شرکت داشتند خیلی قوی‌تر از بخش کاریکاتور هستند و دراقع آثار بخش کاریکاتور خیلی انتظارات را بر آورده نکرد. وقتی در دانشگاه قبول شدم کمی از نقاشی فاصله گرفتم اما آشنایی با این جشنواره باعث شد به سمت علاقه ام بازگردم. 

این دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی، گفت: شاید در ظاهر اینطور به نظر برسد که یک پزشک یا فردی که در آزمایشگاه کار می‌کند ربطی به هنر ندارد و هنر نمی تواند به او کمک کند اما همین که با مسایل فرهنگی و هنری آشنا شویم و روحیه خود را با این مقوله آرام کنیم می‌توانیم ارتباط خوب و مهربانانه‌ای با مردم و از جمله بیماران‌مان داشته باشیم.

خسروی با بیان اینکه اگر به هنر علاقمند باشیم قطعا در روحیه و حس و حالممان اثر خواهد گذاشت، گفت: شاید نتوانم در این رشته به صورت حرفه‌ای فعالیت کنم اما مطمئن هستم نقاشی را رها نخواهم کرد چرا که باعث آرامش روحی‌ام می شود.
 

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۳۹۶
۰۴:۱۳ - ۹۹/۰۴/۱۷