داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

استعدادهای درخشانی در جشنواره فرهنگی دیدم

 بهرام شاه‌محمدلو می‌گوید: جشنواره فرهنگی کمک می‌کند نقاط خاکستری رابطه پزشکان با مردم و مردم با پزشکان روشن‌تر شود.

بهرام شاه محمدلو درباره حضور قشر پزشکی در عرصه هنری به ستاد خبری جشنواره فرهنگی گفت: با این کار قشر پزشکی به مردم و مردم به جامعه پزشکی نزدیکتر خواهد شد. جامعه پزشکی از آنجا که از نزدیک با مردم در مواجهه است و انسان‌ها در شرایط سخت روحی و جسمی با آنها روبه‌رو می‌شوند، خوب است که با سختی‌های کار آنها آشنا باشند و پزشکان هم با آشنایی بیشتر با روح انسان‌ها، تنها به تخصص فکر نکنند.

او ادامه داد: آشنایی پزشکان با هنر می‌تواند تاثیرات بسزایی به همراه داشته باشد. ضمن این که چنین جشنواره فرهنگی می‌تواند تصورات اشتباهی را که هنرمندان از پزشکان یا پزشکان از هنرمندان دارند بهبود دهد. این ارتباط مستقیم و رودررو می‌تواند از جهت‌گیری‌ها و عکس‌العمل‌های ناگهانی و افراطی علیه همدیگر جلوگیری کند. انتظار دیدن کار حرفه‌ای از این دانشجویان نداشتم زیرا رشته آنها هنری نیست، اما استعدادهای درخشانی در بین همین آثار دیدم که مایه امیدواری و حائز اهمیت است.

شاه‌محمدلو در ادامه بر اهمیت آموزش برای این دانشجویان تاکید کرد و گفت: با توجه به این که استعدادهای زیادی در بین این دانشجویان دیدم، خیلی خوب است که آموزش‌ها برایشان در طول سال تداوم داشته باشد و به برگزاری کارگاه‌ها و ورک‌شاپ‌های چند روزه بسنده نشود. من فکر می‌کنم حیف است که این توانایی‌ها نادیده گرفته شده و با پشتوانه آموزشی همراه نشوند.

او ادامه داد: اگر برنامه‌ریزی درستی وجود داشته باشد، می‌توان آموزش‌های مداوم و کم‌هزینه‌ هنری برای این دانشجویان فراهم کرد که هر سال نسبت به سال گذشته، شاهد جهش و موفقیت بیشتری باشیم. این کار می‌تواند هم به ارتقای جشنواره و هم به اعتلای هنر دانشجویان شرکت کننده منجر شود. هشتمین دوره این جشنواره، فرصت مناسبی است که از آزمون و خطاها دور شده و یک رویه منسجم برای جهت دادن به توانمندی دانشجویان وجود داشته باشد. همراهی هنرمندان با این جریان، نشان دهنده این است که ما هرچه در توان داشته باشیم برای کمک به این فرایند انجام می‌دهیم.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۳۹۶
۰۴:۳۸ - ۹۹/۰۴/۱۷