داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

تئاتر و پزشکی را با هم دنبال می‌کنم

کارگردان نمایش «عاشقانه های دو بازمانده از یک جنایت جنگی» می‌خواد پزشکی و تئاتر را در کنار هم ادامه دهد.

مجید میرحسینی به ستاد خبری هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: از دوازده سالگی در شهرمان (اراک) تئاتر کار می‌کنم و تا الان که بیست و سه سال دارم همچنان در این رشته فعال هستم و در کل یکی از علایق اصلی ام  تئاتر است. قبلا در جشنواره‌های حرفه‌ای از جمله بخش مسابقه جشنواره تئاتر فجر(بخش محیطی)جشنواره سوره ماه، جشنواره های استانی و مهر کاشان شرکت داشته ام و تئاترهایم را در این جشنواره ها اجرا کرده ام.  

این دانشجوی علوم آزمایشگاهی افزود: از دوستانی که به تئاتر یا سایر هنرها علاقه دارند می‌خواهم به سمت هنر آمده و تجربه کسب کنند. هیچ ایرادی ندارد اگر تجربه و اطلاعاتی نداریم و آموزش ندیده ایم. علاقه اولین قدم است و اگر استعداد نیز در کنار علاقه قرار گیرد و تلاش و ممارست وجود داشته باشد قطعا به نتیجه های خوبی منجر خواهد شد. رشته های هنری را دوست دارم اما وقتی به آینده شغلی ام فکر کردم تصمیم گرفتم در رشته ای غیر هنری و در رشته علوم آزمایشگاهی تحصیل کنم. البته اگر می‌دانستم آینده شغلی و مالی‌ام با فعالیت در رشته حرفه تئاتر تامین می‌شود قطعا در این رشته تحصیل می‌کردم اما آینده نگری باعث شد به سمت رشته‌های علوم پزشکی بروم که از دیگر علاقه‌های محسوب می‌شوند.

نویسنده و کارگردان نمایش «عاشقانههای دو بازمانده از یک جنایت جنگی» گفت: اینکه خودم به عنوان بازیگر نیز در این نمایش حضور داشتم کار را برایم راحت تر و دلنشین تر می‌کرد. درواقع به این شکل خیالم راحت بود که نقش همانطور که ایده آل ذهنی ام است اجرا خواهد شد. قبلا هم این تئاتر را روی صحنه برده ام و اتفاقا بازیگری دیگر این نقش را ایفا کرده بود که برایم دلچسب نبود. به همین خاطر تصمیم گرفتم در اجرای مان برای جشنواره خودم نقش اصلی را بازی کنم. ضمن اینکه وقتی شما نمایشنامه ای را بنویسید خودتان بیش از هرکسی با احوالات کاراکتر و نقش آشنا هستید.

وی با اشاره به اینکه حرکت معاونت فرهنگی وزارت بهداشت در برگزاری جشنواره فرهنگی را شایسته تقدیر می‌دانم، گفت: اینکه دانشجویان طی روزهای برگزاری این جشنواره دور هم جمع می‌شود و در محیطی با نشاط و شاد که باعت تقویت روحیه می شود قرار می‌گیرند، دستاورد کمی نیست. جوانان پر از انگیزه و انرژی هستند و این انرژی باید جایی تخلیه شود. جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت بهترین جای است برای اینکه جوانان پرانگیزه از انرژی شان به بهترین و سودمند ترین نحو ممکنه استفاده کنند.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۳۹۶
۰۱:۴۶ - ۹۹/۰۴/۱۳