داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

جشنواره فرهنگی دروازه ورود پزشکان منعطف به جامعه است

داور بخش استند آپ کمدی، جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت را دروازه ورود پزشکان منعطف به جامعه توصیف کرد.

شقایق دهقان بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با ستاد خبری هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، اعتماد بنفس بالا و هوشمندی در ارائه شوخی ها را نقطه قوت اجراهای شرکت کنندگان در بخش استندآپ کمدی جشنواره دانست و گفت: تقریبا همه شرکت کنندگان در اجرای شوخی‌های بداهه حضور ذهن داشتند و ارتباط خیلی خوبی با تماشاگران برقرار می کردند. 

بازیگر سریال «ساختمان پزشکان» ادامه داد: تنها نقطه ضعفی که در اجراها دیدم کم تجربگی شرکت کنندگان بود که طبیعی است، زیرا رشته اصلی شان بازیگری، تئاتر، سینما و یا رشته های مرتبط با هنر نیست و طبعا پیش از این اجراهایی به این شکل را تجربه نکرده اند. 

دهقان با بیان اینکه شرکت کنندگان در بخش استندآپ کمدی جشنواره فرهنگی، استعدادهایی بالقوه برای حضور در برنامه های حرفه ای کمدی هستند، گفت: شرکت کنندگانی که در بخش استندآپ کمدی کارهای شان را دیدم قطعا می توانند در زمینه بازیگری کمدی یا استند آپ کمدی حرف هایی برای گفتن داشته باشند. البته این دوستان رشته و حرفه اصلی شان را انتخاب کرده اند و قرار است پزشک شوند اما می‌توانند در صورت علاقمندی، بازیگری را نیز در کنار رشته و حرفه اصلی شان ادامه دهند. 

وی افزود: به نظر من بازیگری کاملا ذاتی است و در ادامه  کمی تکنیک که اکتسابی است. این دانشجویان اگر بخواهند در زمینه استندآپ کمدی پیشرفت کنند باید این تکنیک‌ها را فراگرفته و البته با کسب تجربه به سمت حرفه ای شدن گام بردارند. 

بازیگر سریال «پاورچین» در ادامه افزود: آشنایی با هنر قطعا در آینده شغلی یک پزشک موثر است. جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت باعث می شود پزشکانی منعطف وارد جامعه شوند که فقط درس نخوانده اند بلکه راه و روش ارتباط برقرار کردن با مردم و بیماران را می دانند. این عزیران یاد می گیرند که شوخی و خنده حال آدمها را خوب می کند و این حال خوب را می توان با دیگران نیز تقسیم کرد. 

دهقان در پایان یادآور شد: برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره فرهنگی سبب می‌شود ابعاد مختلف روحی و روانی انسان در کنار آموزش‎های عالی  و حرفه ای در دانشگاه‌ها، مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین، ۱۳۹۶
۰۳:۳۳ - ۹۹/۰۴/۱۳