داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

خسته نباشید جواد یحیوی به وزارت بهداشت

جواد یحیوی گفت: کسی که ایده برگزاری جشنواره فرهنگی را مطرح کرده است دید باز و عمیقی داشته است. 
 
جواد یحیوی داور بخش اجرا و گویندگی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: شرکت کنندگان بهتر از حد انتظار ظاهر شدند. ما انتظار اجراهای حرفه ‌ی نداریم و می‌دانیم این عزیزان آموزشی برای این کار ندیده اند و ما تنها باید از روی استعداد و علاقه‌شان قضاوت کنیم و با توجه به این مسایل باید بگویم اجراها از سطح متوسط بالاتر بودند.

بازیگر فیلم «باغ فردوس پنج بعد از ظهر» درباره کیفیت اجراهای شرکت کنندگان گفت: به نظر من در صد قابل توجهی از این دانشجویان که تعدادشان 25 نفر بود این قابلیت را دارند که  وارد دنیای حرفه‌ای اجرا و گویندگی شوند. البته همانطور که اشاره کردم ما اینجا فقط ویژگی ها و ظرفیت های شرکت کنندگان را می بینیم اما بخش اعظمی از مسیر رسیدن به اجراهای حرفه ای و شغل گویندگی، به کسب تجربه، یادگیری تکنیک و آموزش بستگی دارد. اشتباه‌های بسیار کوچکی در این حرفه می تواند حتی مجری های با سابقه را از چشم مردم بیندازد.

او ادامه داد: در این حرفه  حتی اگر همه چیز در کارتان خوب پیش برود یک اشتباه می تواندارتباط مخاطب را با شما قطع کند. خیلی از دوستانی که در دنیای اجرا و گویندگی و دوبله مشغول به کار هستند در زمینه های هنری تحصیل نکرده اند و به شیوه های مختلف استعدادشان کشف شده است. دکتر محمد نظری دامپزشک است، رضا رشیدپور مهندس معمار است یا مرحوم دکتر افشین یدالهی که شاعر و ترانه سرای چیره دستی بود در رشته روانشناسی تحصیل کرده بود. پس لزوما نیازی نیست که در رشته های هنری تحصیل کرده باشیم تا بتوانیم فعالیت حرفه ای هنری داشته باشیم.

یحیوی با مثبت ارزیابی کردن روند جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت گفت: کسی که ایده برگزاری جشنواره فرهنگی را در وزارت ارشاد مطرح کرده است دید باز و عمیقی داشته است چراکه حوزه سلامت بیش از هر حیطه دیگری نیازمند به فرهنگ‌سازی و آموزش نیاز دارد و مهمترین شیوه های فرهنگ سازی و آموزش برگزاری چنین جشنواره‌هایی با مضمون سلامت و استفاده از رسانه هنر است.

این مجری با سابقه ادامه داد: خیلی خوب است دانشجویان این رشته که به صورت تخصصی و علمی با مباحث سلامت  آشنایی دارند با استفاده از مدیاهای مختلف هنری در این زمینه به مردم آموزش دهند و این مهم ترین نکته ای است که می توان به عنوان دستاورد جشنواره فرهنگی هنری وزارت بهداشت از آن یاد کرد.

تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین، ۱۳۹۶
۰۳:۱۳ - ۹۹/۰۴/۱۷