داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مهمانان ویژه غرفه جشنواره فرهنگی در دانشگاه امیرکبیر

افشین یداللهی و صابر قدیمی از اعضای هیات انتخاب هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت امروز مهمان غرفه جشنواره فرهنگی بودند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره، امروز سه شنبه 23 آذرماه و در حاشیه برگزاری جشنواره کانون‌های فرهنگی دانشگاههای سراسر کشور دکتر افشین یداللهی و صابر قدیمی از این نمایشگاه دیدن کردند و ساعاتی مهمان غرفه جشنواره بودند.
امروز حال و هوایی خاص بر دانشگاه امیر کبیر حاکم بود، غرفه ها شلوغ تر از روزهای قبل بود و استقبال از نمایشگاه بیشتر شده بود. در غرفه جشنواره فرهنگی هم بازار اطلاع رسانی و پرسش و پاسخ گرم بود. ساعت 13 دکتر یداللهی که ترانه های گرم و خاطره‌انگیزش به یادمانده است به دانشگاه آمد و به سوال‌های دانشجویانی که در ادوار قبلی جشنواره شرکت کرده بودند پاسخ داد.
در بخشی از این دیدار، دکتر یداللهی با اشاره به اهمیت موضوع سلامت در جامعه گفت: موضوع سلامت یکی از دغدغه‌های جدی جامعه امروز است. هنر به عنوان وسیله‌ای که به مخاطب تلنگر می‌زند و در او نسبت به مسائل ذهنیت ایجاد کرده و سوال مطرح می‌کند می‌تواند مخاطب را نسبت به موضوع اهمیت سلامت حساس کند.
وی ادامه داد: به عنوان یک شهروند وظیفه خود می‌دانم برای حل این مسئله و رفع این دغدغه اجتماعی گامی بردارم. جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت تلاشی است برای مطرح کردن یک مسئله جمعی. هنر مانند آیینه معایب و کاستی‌ها را به ما نشان می‌دهد و در ما این انگیزه را ایجاد می کند که نواقصمان را برطرف کنیم و نقاط قوتمان را ارتقا بدهیم. یک جشنواره هنری، بستری است برای توجه دادن جامعه به موضوعی که اهمیت آن را نمی‌شود انکار کرد.
صابر قدیمی هم یکی دیگر از میهمانان غرفه جشنواره فرهنگی بود که ساعاتی در دانشگاه حضور یافت و با دانشجویان صحبت کرد.
دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در تهران، میدان ولی‌عصر (عج)، بالاتر از چهارراه طالقانی، ‌نبش کوچه گیلان، پلاک 1605 واقع است. تلفن‌های دبیرخانه برای برقراری تماس عبارتند از: 88946917-021 و 88946916-021 و برای اطلاع از اخبار به سایت www.festivalf.ir و کانال تلگرام @Radanews  مراجعه کنند.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی،  اردیبهشت 1396 در تهران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۳ آذر، ۱۳۹۵
۱۷:۵۷ - ۹۹/۱۱/۰۵