داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

محمدعلی حجازی: هنر بهترین ابزار برای اجتماعی شدن سلامت است

مدیر نمایشگاه هنرهای تجسمی «پر پرواز سلامت» با اشاره به ویژگی های نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: دانشجویان پزشکی در متن فعالیت های جشنواره بین المللی سیمرغ حضور دارند و در قالب آثار هنری می خواهند پیام سلامت را منتقل کنند. 

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سیمرغ،محمدعلی حجازی هنربان (curator) نمایشگاه هنرهای تجسمی «پر پرواز سلامت» با اشاره به ویژگی های این نمایشگاه گفت: محیطی حدود 2000 متر مربع به یک نگارخانه تبدیل شده است تا میزبان 350 اثر هنری در حوزه سلامت باشد که این ویژگی کمی نیست زیرا کمتر گالری در تهران با این مساحت سراغ داریم. 

وی افزود: از ویژگی این نگارخانه، معلق بودن برخی از این آثار است که در معرض دید علاقمندان قرار گرفته. این نمایشگاه دارای سه نگارخانه، دو مکان برای برگزاری کارگاه ها و مساحتی هم برای اجرای موسیقی و اجرای زنده رادیو که توسط خود دانشجویان اجرا می شود، اختصاص داده شده است.

هنربان نمایشگاه «پر پرواز سلامت» تصریح کرد: در این نمایشگاه آثاری در رشته های نقاشی، پوستر، اینفوگرافیک، عکاسی، صنایع دستی، خطاطی و خوشنویسی، نقاشی خط و ... به نمایش گذاشته شده است. 

این فعال فرهنگی با اشاره به تاثیرات جشنواره سیمرغ بر فرهنگسازی بهداشت و سلامت گفت: نفس برگزاری این رویداد بسیار مهم و با ارزش است زیرا دانشجویان پزشکی در متن امر حضور دارند و با علاقمندی های خود در رشته های هنری، پیام های سلامت محور را در قالب یک اثر هنری به اشتراک می گذارند.

وی افزود: جشنواره بین المللی سیمرغ، به نوعی پیوند دهنده هنر و حوزه پزشکی است چرا که هنر بهترین ابزار برای فرهنگ سازی و اجتماعی کردن سلامت است. یک جامعه برای کاهش هزینه های درمان، نیاز به فرهنگ سازی دارد و هنر و آثار هنری و مشارکت هنرمندان در این حوزه قطعا اثر گذار خواهد بود.

حجازی همچنین خاطر نشان کرد: سال ها خطر ایدز در جامعه پنهان ماند و هر گونه صحبت در این خصوص خط قرمز محسوب می شد اما شیوع این بیماری و آفت های آن در جامعه، آگاهی را ایجاد کرد که حوزه سلامت و پنهان کاری در این زمینه شوخی نیست و برای جلوگیری از آسیب ها باید فرهنگ سازی کرد. 

محمدعلی حجازی در پایان اشاره کرد: با توجه به نامگذاری سال 2018 توسط سازمان بهداشت جهانی با عنوان سلامت برای همه، همه جا، جشنواره سیمرغ که با مشارکت دانشجویان و پزشکانی از سراسر ایران در حال برگزاری است، می تواند مروج خوبی برای شعار امسال باشد.

 

تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت، ۱۳۹۷
۰۶:۳۸ - ۹۹/۰۵/۱۵