داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

برنامه های دومین روز جشنواره بین المللی سیمرغ اعلام شد

دانشجویان رشته های پزشکی سراسر کشور شنبه ۱۵ اردیبهشت با حضور در پردیس تئاتر تهران در برنامه های فرهنگی و هنری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ شرکت می کنند. 

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، این رویداد فرهنگی و هنری در دومین روز برگزاری خود، با اجرای آثار نمایشی صحنه ای و خیابانی، نمایشنامه خوانی،  برگزاری مسابقات آواز و اجرا، نمایش فیلم و محافل ادبی و تجسمی در پردیس تئاتر تهران کار خود را دنبال می کند. 

برنامه های دومین روز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ به شرح زیر است: 
تئاتر آزاد «سونامی» در ساعت های ۱۰ و ۱۱:۱۵ به کارگردانی سوگند جبلی از بابل در ۵۰ دقیقه در سالن استاد رشیدی پردیس تئاتر تهران روی صحنه می رود. 

سالن استاد نصیریان میزبان مخاطبان تئاتر سلامت «خانه وا ده» اثر عبدالعلی طوسی و رضا مسعودی از بندرعباس است که در دو سانس ۱۱:۱۵ و ۱۴ روی صحنه می رود. 

تئاتر آزاد «ناتان و تبلیت» به کارگردانی معین رضایی از اصفهان در ۴۰ دقیقه از ساعت های ۱۰ و ۱۱:۱۵ و نمایشنامه خوانی «سرنوشت سوسک» به کارگردانی محمد قمی از ساعت ۱۶ در سالن استاد کشاورز اجرا می شوند. 

تئاتر سلامت «نگاهمان می کنند» به کارگردانی سامان زمان از اهواز در دو سانس ۱۰ و ۱۱:۱۵ و نمایشنامه «آخرین رمان آقای ناباکوف» با هدایت علی دوس علی وند از اهواز از ساعت ۱۴ در سالن استاد مشایخی اجرا و خوانش می شوند. 

همچنین نمایشنامه «خدای کشتار» با هدایت حامد مازندرانی از تبریز در مدت زمان ۸۰ دقیقه از ساعت ۱۰ در سالن استاد استادمحمد خوانش می شود. در همین سالن از ساعت ۱۴ تئاتر آزاد «از چپ به راست» به کارگردانی پدرام دهستانی از رفسنجان در سانس های ۱۴ و ۱۶ روی صحنه می رود. 

بخش نمایش فیلم های شرکت کنندگان راه یافته به مرحله داوری نیز از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در دومین روز برگزاری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در جریان خواهد بود. 

مسابقه آواز نیز از ساعت ۱۴ در سالن ۱ فرهنگسرا و مسابقه مجری گری در دو بخش از ساعت های ۱۱:۱۵ و ۱۴ در سالن ۲ فرهنگسرا برگزار می شوند. 

همچنین نمایش های خیابانی سلامت «لطفا به محدوده جرم نزدیک نشوید» اثر مجید یوسفی رامندی از تهران از ساعت ۱۰:۳۰ و «gps»  به کارگردانی سامان صوفیان از کرمانشاه از ساعت ۱۱:۳۰، «برگشتی از نو» اثر مصطفی کولیوندی از تهران از ساعت ۱۱:۳۰ در فضای باز پردیس تئاتر تهران اجرا می شوند. 

نمایش های خیابانی آزاد «ارتفاعات الله اکبر» به کارگردانی فرهاد کوهستانی از سبزوار از ساعت ۱۴ و «معرکه» به کارگردانی سید مجید میرحسینی از کرمانشاه از ساعت ۱۴:۳۰ در فضای باز محل برگزاری نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ اجرا می شوند. 

همچنین کارگاه کارگردانی پیشرفته تئاتر با حضور رضا ثروتی نویسنده و کارگردان این حوزه از ساعت 10:30 الی 13 در پلاتوی 1 ساختمان اداری برگزار می شود. 

در کارگاه تخصصی دیگری از این روز، رهبر قنبری نویسنده و کارگردان سینما تجربه های فیلمسازی خود را از ساعت 10:30 الی 13 در سالن سینمای پردیس تئاتر تهران با دانشجویان رشته های پزشکی در میان می گذارد. 
 

تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷
۰۳:۲۹ - ۹۹/۰۴/۲۵