داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

برنامه های سومین روز جشنواره بین المللی سیمرغ اعلام شد

برنامه های سومین روز از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با اجرای تئاترهای صحنه ای و خیابانی، نمایش فیلم، برگزاری مسابقات گروه نوازی و استندآپ و کارگاه های تخصصی و آموزشی پی گرفته می شود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ، پردیس تئاتر تهران و فرهنگسرای خاوران روز یکشنبه(16 اردیبهشت) میزبان دانشجویان و هنرمندان دانشگاه های سراسر کشور هستند. 
جزئیات برنامه های سومین روز نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ به شرح زیر است: 
تئاتر آزاد «احساس خاکستری بودن» اثر مهلا رنجبران از همدان در سالن استاد رشیدی، تئاتر سلامت «خوابگردها» اثر امیرحسین خدادوست از شیراز، نمایشنامه خوانی «خشم شدید فیلیپ هوتس» اثر ملیحه لطفی از بابل در سالن استاد رشیدی اجرا می شوند. این نمایش ها به ترتیب در سانس های 10 و 11، 16 و 17:30 و 20:30 اجرا می شوند. 
در سالن استاد نصیریان تئاتر آزاد «کیست» اثر سعید محمد سلیمانی از اهواز از ساعت 11:15 و 14، نمایشنامه خوانی «چشمان بسته از خواب» اثر سامان زمان از اهواز از ساعت 17:30 به روی صحنه می روند. 
در سالن استاد کشاورز تئاتر سلامت «کندو» به کارگردانی شیما پورسهم الدین از شیراز در دو سانس 10 و 11:15 و نمایشنامه خوانی «چهارصندوق» اثر معین رضایی از اصفهان از ساعت 14 و نمایشنامه خوانی «وای بر مغلوب» اثر آرمین محمدپور از اصفهان از ساعت 19 اجرا می شوند. 
همچنین در ادامه برنامه های این روز در سالن استاد مشایخی تئاتر سلامت«رشکین» به کارگردانی رضا مسعودی از بندرعباس از ساعت های 10 و 11:15، تئاتر آزاد «خانه فراموشان» اثر منیژه منصوری پور از تبریز از ساعت های 16 و 17:30 اجرا می شوند. 
در سالن استاد استادمحمد تئاتر سلامت «عشق حتی وقت مردن بوی ایمان می دهد» به کارگردانی ملینا پورکاظمی در دو سانس 14 و 16 به روی صحنه می رود. 
در بخش سینما از ساعت 14 الی 20 نمایش فیلم های منتخب دانشجویی در سالن سینمای پردیس تئاتر تهران صورت می گیرد. 
همچنین مسابقات خوانندگی پاپ از ساعت 17:30 در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران از دیگر برنامه های سومین روز جشنواره بین المللی سیمرغ است. اجرای استندآپ کمدی در بخش سلامت در فضای باز پردیس تئاتر تهران نیز روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه برگزار می شود. 
مسابقات گروه نوازی نیز در سالن 1 فرهنگسرای خاوران بین گروه های موسیقی شرکت کرده از کردستان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، یزد و بوشهر برگزار می شود.  
از دیگر برنامه های فضای باز می توان به نمایش های خیابانی «عتیقه» اثر پریسان طلایی از گناباد از ساعت 10:30، نمایش خیابانی «یزله» اثر عاطفه پورات از بوشهر ساعت 11، «مهمان ناخوانده» اثر مهدی ثابت پی از کرمانشاه ساعت 11:30، «نگرانم» به کارگردانی احمد صمیمی از تهران از ساعت 14، و «دو سیخ کباب» اثر محسن کولیوندی از تهران از ساعت 14:30 اشاره کرد. 

تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷
۰۳:۲۰ - ۹۹/۰۴/۲۵