داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مدرس کارگاه تئاتر سومین روز نهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ: ارتباط بین پزشکی و تئاتر دوسویه است

ناصر حبیبیان نمایش‌نامه‌نویس تئاتر و مدرس کارگاه تئاتر سومین روز از نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ معتقد است ارتباط بین حوزه های پزشکی و تئاتر دوسویه است؛ تئاتری ها می توانند نکات جالبی از دانشجویان بیاموزند و برعکس. 

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سیمرغ، کارگاه تخصصی تئاتر نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ظهر امروز(یکشنبه 16 اردیبهشت) در پلاتو 2 پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
 ناصر حبیبیان نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر که مسئولیت تدریس در کارگاه آموزشی تئاتر جشنواره سیمرغ را به عهده دارد، با اشاره به تاثیرگذاری این جشنواره بر فضای تئاتر بیان کرد: متاسفانه هنر تئاتر ایران در خودش گم شده است و حمایت وزارت بهداشت برای برپایی چنین جشنواره ای می تواند بسیار به تئاتر کمک کند.
وی افزود: جشنواره بین المللی سیمرغ همچنین می تواند راه را برای دانشجویان دیگر رشته ها باز کند و این دانشجویان نشان بدهند که دیگر صنوف درباره تئاتر چه طرز فکری دارند، چگونه نمایش نامه می نویسند و تکنیک های بازیگری را تحلیل می کنند.
حبیبیان بیان کرد: به نظر من تمام رشته ها با هم در ارتباط اند زیرا تمامی آن ها به دنبال پیدا کردن ذات و سرشت واقعی آدم ها هستند البته شاید در معنا با یکدیگر فرق داشته باشند اما در واقع می خواهند به یک شناخت مشترک برسند. 
این نمایشنامه نویس همچنین با اشاره به کاربرد موضوع سلامت در اجرای تئاتر گفت: دانشجویان پزشکی می توانند در تئاتر بیشتر به موضوع سلامت توجه کنند زیرا از حوزه سلامت اطلاعات بیشتری دارند و نگاهشان تخصصی است.
وی درباره این که چطور یک جریان تئاتری در بین دانشجویان پزشکی ادامه دار خواهد بود، توضیح داد: مسئولان باید فضاهای مختلف آموزشی تئاتر نظیر کارگاه های آموزشی را برای بچه ها فراهم کنند. علاقه مندان به تئاتر هم می توانند در فضای تجربی، حوزه تئاتر را بهتر بشناسند. 
 این هنرمند همچنین خاطر نشان کرد:به نظرم ارتباط بین حوزه های پزشکی و تئاتر دوسویه است. تئاتری ها می توانند نکات بسیار جالبی از دانشجویان یاد بگیرند و برعکس و همه آن ها در یک فضای سالم دانسته هایشان را به هم منتقل کنند. 

تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷
۰۳:۵۰ - ۹۹/۱۲/۰۸