داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

فیلمساز کروات حاضر در نهمین جشنواره بین المللی سیمرغ: جشنواره بین المللی سیمرغ تنها جشنواره غیر تبلیغاتی دنیاست

کريستينا کمريچ داورفيلم کوتاه بين المللنهمین جشنواره بین المللی سیمرغمعتقد است سیمرغ، تنها جشنواره در دنیا است که جنبه تبليغاتي نداشته و در آن به توانايي افراد توجه شده است.
به گزارش روابط عمومي جشنواره بين المللي سيمرغ، کريستينا کومريچ، داور کروات فيلم کوتاه بين الملل درباره ضرورت برگزاری جشنواره هایی با موضوع سلامت گفت: با تجربه و اطلاعاتي که نسبت به جشنواره هاي فيلم جهان دارم، ايران تنها کشوري است که به موضوع سلامت اهميت داده و براي تأکيد بر آن، جشنواره اي در سطح بين المللي برگزار کرده است. در حالي که برپايي جشنواره در کشورهاي اروپايي تنها جنبه تبليغاتي داشته و منافعي براي مردم ندارد.
 وي افزود: راه اندازی جشنواره بين المللي سيمرغ علاوه بر شکوفا کردن استعداد دانشجويان رشته هاي هنري، سطح آگاهي مردم را نسبت به بيماري ها افزايش داده و در حفظ سلامت عمومی تأثيرگذار است بنابراين هنر بهترين راهکار براي مشارکت با کشورهاي ديگر است تا در سايه آن، به موضوعاتي همچون سلامت اهميت جهاني داده شود.
داور فيلم کوتاه بين الملل جشنواره خاطر نشان کرد: موضوعيت، نحوه روايت داستان و تأثير گذاري بر مخاطب از جمله معيارهاي  داوري آثار در بخش فيلم کوتاه است. بر اين اساس اثري انتخاب مي شود که در آن مرز باريک عواطف و احساسات درک و دیده شود .
وي عنوان کرد: جشنواره بين المللي سيمرغ در سطح دانشجويي برگزار مي شود بنابراين در داوري آثار توقع نداريم همه ويژگي هاي فني در اثر  ديده شود و سعي مي کنيم بر اساس توانايي هاي غير آکادميک قضاوت کنيم .
 کومريچ همچنین خاطر نشان کرد: براي تربيت هنرمند نياز به تحصيلات آکادميک نيست و با برگزاري کارگاه های تخصصی می توان از افراد عادي يک هنرمند ساخت.

تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷
۰۴:۵۱ - ۹۹/۱۲/۰۸