داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

اعتماد به نفس خنداندن مردم را مرهون «سیمرغ» هستم.

نفر برگزیده رشته استندآپ کمدی هشتمین دوره جشنواره سیمرغ و از راهیافتگان به مراحل پایانی دومین دوره مسابقه«خنداننده شو»، از جشنواره «سیمرغ» به عنوان بستری یاد می کند که به او اعتماد به نفس خنداندن مردم را داده است.

ایمان خرمی زاده، متولد اردیبهشت 1373 و دانش آموخته مقطع کارشناسی رشته اتاق عمل از دانشگاه علوم پزشکی گلستان است؛ دانشجویی که فعالیت جدی در رشته استندآپ کمدی را از هشتمین دوره جشنواره سیمرغ آغاز کرد و خیلی زود به محبوب ترین برنامه این رشته یعنی خنداننده شوی رامبد جوان نیز راه پیدا کرد.

خرمی زاده در گفت و گویی که با روابط عمومی جشنواره داشته است، از مسیری که طی کرده است و البته از آرزوهایی که در سر دارد، سخن گفته است.

 

کمی از خودت بگو؛ فعالیت هنری را از چه زمانی شروع کردی؟

فعالیت هنری ام را از اواخر دوران راهنمایی و اوایل دوران دبیرستان و با بازی در تئاترهای طنز و سپس جدی شروع کردم. با ورود به دانشگاه نیز این مسیر را ادامه دادم؛ در اوایل دوران دانشجویی به اتفاق جمعی از دوستانم به ساخت تئاترهای طنز می پرداختیم و سپس با توجهی که دانشگاه نشان داد و فراهم کردن بستر مناسب فعالیت های هنری به کار در تئاترهای جدی روی آوردم و درهفتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت یک تئاتر جدی را به روی صحنه بردیم؛ با اعلام فراخوان هشتمین دوره جشنواره و افزوده شدن رشته استندآپ کمدی به جشنواره تصمیم گرفتم که در این رشته خودم را محک بزنم؛ بنابراین یک متن برای اجرای استندآپ نوشتم که خوشبختانه متن دیده شد و تا مراحل پایانی جشنواره بالا آمدم.

 

از چه زمانی با جشنواره سیمرغ آشنا شدی؟

اولین بار در دوره هفتم و در رشته تئاتر صحنه ای در جشنواره سیمرغ که تا آن هنگام به جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت شناخته می شد، شرکت کردم؛ سپس در هشتمین دوره جشنواره در رشته استندآپ شرکت کردم و در نهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ به جمع عوامل برگزاری جشنواره پیوستم و به عنوان مجری رشته استندآپ  در جشنواره حضور داشتم.

 

سیمرغ توانسته به رشد فضای فرهنگی دانشگاه ها کمک کند؟

از زمانی که جشنواره سیمرغ به صورت جدی در دانشگاه های علوم پزشکی مورد توجه قرار گرفت، فضای هنری دانشگاه ها پیشرفت چشمگیری پیدا کرده است. برگزاری جشنواره در چنین سحطی فوق العاده است و فرصت ظهور و بروز استعدادهای هنری دانشجویان را فراهم می آورد؛ البته من مخالف گستردگی جشنواره نیز هستم و معتقدم این اتفاق می تواند دانشجویان سایر دانشگاه ها را جایگزین دانشجویان علاقمند علوم پزشکی کند؛ بنابراین دوست دارم جشنواره به مدل برگزاری دوره هفتم که مختص دانشجویان علوم پزشکی است بازگردد.

اعتماد به نفس اینکه بتوانم استندآپ کمدی انجام دهم و مردم را بخندانم را مرهون جشنواره سیمرغ هستم؛ از طرفی به تدریج متوجه شدم که سلیقه مردم با سلیقه دانشجویان تفاوت زیادی دارد و ممکن است شوخی هایی که در طول استندآپ مورد توجه و استقبال دانشجویان قرار گیرد مورد علاقه مردم عادی نباشد.

اما واقعا جشنواره به ما کمک کرد؛ با اتمام هشتمین دوره جشنواره و کمک معاونت فرهنگی وزارت بهداشت و داوران جشنواره در فاصله کمتر از یک ماه برگزیدگان رشته استندآپ کمدی دوره هشتم فرصت اجرا در برنامه خندوانه را یافتند. پس از حضور در «خندوانه شو» ناراحت بودم که چرا از این فرصت بهره کافی را نبرده ام و مترصد فرصت دوباره ای بودم؛ فرصتی که خوشبختانه امسال در مسابقه خنداننه شو یافتم و توانستم به مراحل بالاتر نیز راه یابم و اجرای خوبی داشته باشم؛ همیشه گفته ام که این رشد و پیشرفت را مرهون جشنواره سیمرغ هستم.

 

ادامه استندآپ؟ آری !

در حال حاضر نیز دغدغه ام یافتن شغل مناسب در زمینه تحصیلی ام یعنی اتاق عمل است؛ در کنار آن تلاش خواهم کرد که در رشته استندآپ نیز کماکان حضور داشته باشم و امیدوارم استندآپ در کشور ما جای خود را تثبیت کند و به جایی برسیم که مردم برای تماشای استندآپ کمدی همچون تماشای یک فیلم بلیط بخرند.

تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور، ۱۳۹۷
۱۱:۰۰ - ۹۹/۰۳/۰۹