داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

اعلام نتایج نخستین روز از مسابقات «مشاعره سلامت»

نخستین روز از چهارمین دوره مسابقات "مشاعره سلامت" روز چهارشنبه (21 آذرماه) در مجتمع فرهنگی تفریحی وزارت بهداشت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سیمرغ؛ در مسابقات روز اول، ابتدا مسابقه گروه "A" متشکل از دانشگاه‌های کرمان، همدان و کردستان برگزار شد که در پایان تیم کرمان با کسب 90 امتیاز به دور بعدی صعود کرد.

در گروه "B" مسابقه تیم های بهبهان، بجنورد و تهران پیگیری شد که از این گروه نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران به مرحله بعدی صعود کرد.

همچنین در گروه "C" رقابت دانشگاه مازندران، فسا و شاهد آغاز شد که از این گروه تیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران توانست به دور دوم مسابقات راه پیدا کند. از گروه "D" دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، بوشهر و کرمانشاه با هم به رقابت پرداختند و دانشگاه علوم پزشکی زنجان توانست با کسب 90 امتیاز پیروز این رقابت ادبی شد.

در ادامه رقابت ها از گروه "E" از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی لرستان، اهواز و شوشتر، لرستان برنده این مصاف شد و همچنین اهواز با کسب 85 امتیاز به عنوان دوم برای راه‌یابی به مرحله بعد منتظر رقبای دیگر خواهد بود. در گروه "F" از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی قم، قزوین و مشهد، دانشگاه قم در مصافی نزدیک توانست قزوین را شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

در گروه "G" از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی جهرم، سبزوار و ارتش، دانشگاه جهرم با اختلافی اندک توانست به مرحله بعد راه یابد. در آخرین مسابقه روز اول گروه "H" از بین دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان، لارستان و یاسوج این دانشگاه گیلان بود که با امتیاز 75 به مرحله دوم راه پیدا کرد.

گفتنی است؛ ادامه مسابقات مرحله اول در روز پنجشنبه 22 آذرماه پیگیری خواهد شد.

چهارمین دوره مسابقات مشاعره سلامت دانشگاه های علوم پزشکی کشور یکی از بخش های جشنواره بین المللی سیمرغ است که در سال جاری 132 دانشجو از ۴۴ دانشگاه در این رقابت حضور داشتند.

قضاوت این مسابقه توسط صابر قدیمی و غلامرضا طریقی دو داور با تجربه انجام می شود.

تاریخ انتشار: ۲۱ آذر، ۱۳۹۷
۱۱:۴۷ - ۹۹/۰۳/۰۹