داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

امیر علی‌خواصی؛ جشنواره بین المللی سیمرغ موجب شکوفایی دانشجویان پزشکی شد

امیر علی‌خواصی برگزیده نهمین دوره جشنواره بین المللی سیمرغ در  بخش ادبی رشته ترانه با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت استعدادیابی و شکوفایی دانشجویان را فراهم کرده است، گفت: سال گذشته برای اولین بار در این جشنواره شرکت کردم و باتوجه به اینکه ما در شهرستان زندگی می کنیم دسترسی به امکانات و کارگاه های هنری و ادبی برای ما بسیار محدود و دشوار است.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ؛ این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یادآور شد: برگزاری جشنواره بین اللملی سیمرغ موجب انگیزه بخشی و استعدادیابی دانشجویان رشته پزشکی شد به طوری که شخصا بعد از شرکت در جشنواره دوره هشتم بسیار پیشرفت کردم و توانایی بیشتری نسبت به گذشته کسب کردم.

علی‌خواصی ادامه داد: متاسفانه در شهرستان ها کارگاه های نقد ادبی و نقد شعر بسیار محدود است و جشنواره سیمرغ با گردآوری آثار مختلف فضایی، برای حضور دانشجویان در این دوره فراهم کرد که بدون اغراق برای ما بسیار مفید و موثر بود.

وی در مورد نقاط قوت و ضعف این جشنواره نیز گفت: نقاط قوت این جشنواره به حدی بالا بود که قابل بیان نیست اما می توان یکی از نقاط ضعف آن را زمان بندی و برنامه ریزی ناهماهنگ دانست. به طوری که دو برنامه جالب و پر مخاطب را در یک زمان برگزار می کردند و شرکت کننده ناچار به انتخاب یکی از این برنامه ها بود و نمی توانستیم از هر دو برنامه استفاده کنیم.

این برگزیده جشنواره بین اللملی سیمرغ تصریح کرد: سال گذشته برای امتحانات دچار مشکل بودیم چون زمان برگزاری جشنواره همزمان با امتحانات میان ترم بود و به دلیل عدم نامه نگاری به هنگام، آموزش دانشگاه و اساتید نسبت به این موضوع انتقاد داشتند و مشکلاتی برای ما ایجاد کرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم در جشنواره سال آینده سالن بهتری به بخش موسیقی اختصاص داده شود و همچنین ارتباط مستقیمی بین برگزیدگان بخش ادبی ترانه با خوانندگان فراهم کنند زیرا به توانمندسازی ترانه سرایان کمک می کند و خوانندگان می توانند از آثار این هنرمندان استفاده کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت، ۱۳۹۸
۱۸:۲۶ - ۹۹/۱۱/۰۵