داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: فرهنگ سازی و هزینه اندک در حوزه سلامت با جشنواره «سیمرغ»

 

محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره جشنواره «سیمرغ» گفت: اهمیت این جشنواره از آن جهت است که کمترین آثار مثبت این جشنواره فرهنگ سازی با هزینه اندک است. این جشنواره فرصتی مناسب برای جوانان دانشجوی خلاقی است که می توانند با آثار خود نقشی مهم در حوزه فرهنگ سازی سلامت کشور داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ؛ وی با بیان اینکه جشنواره «سیمرغ» می تواند هزینه های درمان را کاهش دهد بیان کرد: می توانیم در این جشنواره از تجربیات کشورهای موفق در فرهنگ سازی برای سلامت استفاده کنیم.

سعیدی گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح نیروی جوان اقدامی مثبت است. جوانان با کاری نو و جدید می توانند با ساخت آثاری متنوع گامی برای خانواده ها بردارند. به نظر می رسد که آثار برگزیده در صورتی اثرگذار است که پس از پایان در رسانه جمعی یا فضای رسانه ای عمومی منتشر شود.

وی بیان کرد: ساخت ایده های جدید و مناسب بستگی به اندازه برگزاری این جشنواره دارد، هر چقدر این جشنواره در ابعاد بزرگتری برگزار شود، آثار با کیفیت تر و  اثرگذارتر تولید می شود.

گفتنی است؛ این جشنواره با هدف تقویت فضای پر نشاط و انگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی) دانش آموختگان علوم پزشکی، جلب توجه به مسائل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

همچنین توسعه و تقویت مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و هنری خصوصا در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بعدی دانشجویان، ایجاد بستری برای بروز و ظهور استعدادهای هنری، شناسایی، معرفی، استفاده و تجلیل از نخبگان خلاق و توانمند در زمینه‌های فرهنگی و هنری و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌مندی از ابزار هنر از دیگر اهداف این جشنواره است.

تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت، ۱۳۹۸
۲۲:۵۹ - ۹۹/۰۳/۱۱