داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

دبیر هسته استندآپ دهمین جشنواره سیمرغ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه: جشنواره بین المللی سیمرغ یک اتفاق خاص و متفاوت در سطح کشور است

دبیر هسته استندآپ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: جشنواره سیمرغ یک اتفاق خاص و متفاوت نه تنها در سطح وزارت بهداشت بلکه در سطح کشور است، چراکه حضور پر شور دانشجویان سایر کشورها خبر از متفاوت بودن این جشنواره حتی در سطح جهانی را می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ به نقل از مفدا ارومیه؛ برای آگاهی از نظرات دبیر هسته استندآپ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص جشنواره بین المللی سیمرغ، با نیما سهرابی دانشجوی رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دبیر هسته استندآپ دانشگاه انجام شده که متن مصاحبه به شرح زیر است:

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

نیما سهرابی دانشجوی رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دبیر هسته استندآپ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هستم.

نحوه آشنایی شما با جشنواره بین المللی سیمرغ به چه شکلی بود؟

سال ۹۵ بود و ترم سه بودم که از طریق غرفه هایی که سفیران جشنواره در داخل دانشگاه راه اندازی‌کرده بودند،از وجود جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت مطلع شدم. چند اثر هم در زمینه نثر طنز ارسال کردم که متاسفانه برگزیده نشدم.از تعریف و تمجیدهای دوستانی که برگزیده جشنواره شده بودند احساس کردم که واقعا اتفاق متفاوتی در حال وقوع است و تمام عزمم را جزم کرده که در جشنواره نهم حضور داشته باشم و به توصیه دوستانم در بخش استندآپ کمدی شرکت کردم و خوشبختانه جزو برگزیده های این رشته شدم.

پس سال قبل و در جشنواره نهم سیمرغ حضور داشتید! از فضا و جو جشنواره صحبت کنید.

جشنواره سیمرغ واقعا یک اتفاق خاص و متفاوت نه تنها در سطح وزارت بهداشت بلکه در سطح کل کشور است به طوری که دانشجویان کل کشور شور و هیجان خاصی برای شرکت در آن را دارند.حضور پر شور دانشجوهای سایر کشورها خبر از متفاوت بودن این جشنواره حتی در سطح جهانی را می دهد. دانشجوهای علوم پزشکی روزانه ساعت های زیادی را صرف مطالعه و کار دربیمارستان می کنند. در بیمارستان شاهد صحنه های دلخراش رنج و درد بیماران هستند و از لحاظ روحی و عاطفی همواره در معرض خطر هستند! جشنواره سیمرغ تنها فرصتی است که به دانشجویان علوم پزشکی اجازه می دهد به خودشان رجوع و استعداد هنریشان را شکوفا کنند.

همین یک ماه اخیر در بیمارستان شاهد چندین بیمار بد حال و یک نفر فوتی بودم که خودم و دوستانم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتیم. چند روز مدام به وضعیت بد بیماران فکر می کردیم و زندگی روزمره مان هم تحت تاثیر قرار گرفته بود، اما تمرین های تئاتری که برای شرکت در جشنواره سیمرغ انجام می دادیم باعث شد که از آن فضای غم و اندوه فاصله بگیریم و روحیه مان را حفظ کنیم. متاسفانه آمار افسردگی در بین دانشجوها رو به افزایش است، جشنواره سیمرغ نقش به سزایی در جلوگیری از افسردگی دانشجویان دارد. اینکه می گویند جشنواره سیمرغ بی فایده است را درک نمی کنم! جشنواره سیمرغ به فعالیت های هنری دانشجویان سمت و سو و هدف می بخشد و باعث می شود که تلاششان در مسیری درست به سمت مقصدی مشخص باشد، در واقع می شود گفت جشنواره سیمرغ باور و هدف ماست.

آقای‌سهرابی شما همچنین دارنده مقام اول و تندیس بهترین استندآپ کمدین از جشنواره بین المللی ستاره های صحنه هستید، به نظرشما جشنواره سیمرغ چه نقشی در رسیدن به این مهم ایفا کرده است؟

بله صد در صد جشنواره سیمرغ باعث شد که من به سمت استندآپ کمدی جذب شوم. قبل ازآن خیلی می ترسیدم و با خودم می گفتم که ما شهرستانی هستیم و ما رو چه به این کار ها! استندآپ کمدی برای پایتخت نشینان است و ما نمی توانیم موفق باشیم! ولی وجود جشنواره باعث شد که خودم را محک بزنم و خوشبختانه راهی برایم باز شد که تجربه های زیادی کسب کردم و توانستم در جشنواره ستاره های صحنه ایران هم خوش بدرخشم!

سخن آخر؟

خیلی ممنونم از لطف و توجه شما. امیدوارم که در جشنواره دهم شاهد درخشش بیشتر دانشجویان باشیم از تمامی دست اندرکاران جشنواره سیمرغ در دانشگاه و دبیرخانه جشنواره سیمرغ وزارت بهداشت هم نهایت تشکر را دارم که شبانه روزی در حال تلاش هستند تا جشنواره دهم با کیفیتی فوق العاده برگزار شود.

 

تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد، ۱۳۹۸
۰۰:۳۰ - ۹۹/۰۳/۱۲