داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جشنواره سیمرغ مطرح کرد: هنر، یکی از روش های توسعه مفاهیم فرهنگ و سلامت است

طباطبایی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جشنواره سیمرغ، گفت: توسعه هنر باید  در همه جوانب هنر اعم از سینمایی و نمایشی باشد، چون ایجاد کننده نشاط است. همچنین یکی از روش های توسعه مفاهمیم همچون سلامت و فرهنگ جوامع این است که در قالب هنر بیان شود.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ؛ حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری این جشنواره، افزود: هم اندیشی در رابطه با نشاط بیشتر جامعه در هر ارگانی به خصوص وزارت بهداشت و مجموعه سلامت کشور کار مهمی است، چرا که یکی از معضلات مهم جامعه جهانی امروز از جمله ایران، این است که مردم با یکسری از مشکلات روحی و جسمی جدیدی تهدید و مواجه می شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: اما اینکه این افزایش نشاط و سلامت جامعه به چه روش و چه راه هایی انجام شود، جای بحث بسیار دارد و بنده فکر می کنم ما خیلی اوقات این موضوع را اشتباه تبیین می کنیم. درمجموع اینکه به فکر روان و سلامت جامعه باشیم وسلامت روان یکی از اولویت های برنامه ریزی و سیاستگذاری باشد.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه هنر نشاط آور است، تصریح کرد: توسعه هنر باید در همه جوانب هنر اعم از سینمایی و نمایشی باشد، چون ایجاد کننده نشاط است. همچنین یکی از روش های توسعه مفاهیم همچون سلامت و فرهنگ جوامع این است که در قالب هنر بیان شود.

وی با اشاره به ماندگاری قرآن، گفت: یکی از نکات مهم در ماندگاری قرآن، این است که خداوند متعال آن را در قالب هنر عرضه کرده، البته که قطعا آن دست تکوینی موثر در ماندگاری قرآن است، اما چون به صورت تشریحی به این شکل و قالب نازل شده است، روش و سببی بوده که ماندگار شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس درپایان با اشاره به روش های ارتقاء این جشنواره خاطرنشان کرد: بنده فکر می کنم بکارگیری انواع روش های هنرمندانه که اثرگذار هستند می توانند در ارتقاء این جشنواره موثر باشند. همچنین روش های هنرمندانه می توانند در ترویج سلامت و کیفیت روان نیز نقش داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد، ۱۳۹۸
۰۰:۲۱ - ۹۹/۰۳/۱۲