داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

ثبت نام ۱۰۰۰ اثر در بخش تئاتر دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ»

از میان ۴۴۰۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی «سیمرغ» و مشارکت ۱۳۷۰۰ نفری شرکت کنندگان، ۱۰۰۰ اثر در بخش تئاتر برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده اند.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره سیمرغ؛ از میان تمام آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، ۱۰۰۰ اثر برای حضور در این دوره از جشنواره آثار خود را در بخش تئاتر به ثبت رسانده اند که در مقایسه با دوره گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

در رشته های نمایشنامه نویسی ۲۰۰ اثر، نمایشنامه خوانی ۱۰۰ اثر، تئاتر صحنه ای ۱۸۷ اثر، تئاتر خیابانی ۶۴ اثر، استندآپ کمدی ۱۶۱ اثر، مجری گری ۲۱۶ اثر و تحقیق و پژوهش ۷۲ عنوان اثر در بخش تئاتر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان بخش های آزاد ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت در تمام رشته های تئاتر شامل تئاتر ‌صحنه ای و خیابانی‌، نمایشنامه خوانی، نمایشنامه نویسی، استندآپ کمدی و اجرا (مجری گری) آثار خود را به ثبت رسانده اند.

در بخش فرهنگِ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور شرکت کنندگان تنها در رشته های تئاتر صحنه‌ و خیابانی، نمایشنامه نویسی و استندآپ کمدی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

همچنین علاقمندان و شرکت کنندگان در بخش آزاد ویژه اعضای هیئت علمی، کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پزشکی کشور تنها در رشته «نمایشنامه نویسی» از بخش تئاتر شرکت و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

 

گفتنی است؛ جشنواره بین المللی «سیمرغ» با شعار "سالم زیستن، هنر است" در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹ تیر، ۱۳۹۸
۰۶:۳۸ - ۹۹/۰۵/۱۵