داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

نیما کرمی: کیفیت، ویژگی بارز جشنواره سیمرغ است/ هنرمندان بر آگاهی بخشی به جامعه تاثیرگذارند

به گزارش ایرنا؛ استنداپ کمدی و اجرا این روزها به یکی از حوزه های مورد علاقه جوانان بدل شده است و خواهان بسیاری دارد.

 

به همین بهانه جشنواره سیمرغ فرصتی را برای دانشجویان علوم پزشکی فراهم کرده است تا استعداد خود را در استنداپ کمدی و مجری‌گری محک بزنند.

 

نیما کرمی، مجری تلویزیون یکی از داوران این بخش جشنواره است که با او درباره این حوزه و همچنین جشنواره دهم گفت‌وگو کرده‌ایم.

 

کرمی ابتدا در پاسخ به اینکه کیفیت شرکت کنندگان بخش استنداپ کمدی و مجری‌گری را چطور ارزیابی کرده است، گفت: امسال اجرای شرکت کنندگان به اتفاق نظر داوران کمی نسبت به سال گذشته ضعیف‌تر بود و امیدوارم در مرحله نهایی شاهد اجراهای قوی‌تری باشیم.

 

او با اشاره به معیارهای مدنظر برای داوری در این بخش، ادامه داد: استانداردهای مجری‌گری که مشخص است، مانند دهان گرم، ظاهر قابل قبول و بیان قوی. اما در حوزه استنداپ کمدی شرکت کنندگانی که از شوخی‌های به اصطلاح چرک استفاده کردند و شانیت دانشجویی را رعایت نکردند نمره قابل قبولی دریافت نگرفتند. البته در فینالیست‌ها استعدادهای خوب و خلاقی هم حضور دارند.

 

کرمی در پاسخ به اینکه استفاده از ظرفیت هنرمندان برای افزایش سطح آگاهی عمومی جامعه در حوزه سلامت تا چه اندازه موثر است؟ توضیح داد: به نظرم بسیار تاثیرگذار است و اتفاق بسیار خوبی به شمار می‌آید، من در این دو سال که در جشنواره سیمرغ حضور دارم ارزیابی مثبتی از این رویداد دارم و امیدوارم روز به روز کیفیت برگزاری بیشتر شود.

 

این مجری افزود: ضمن آنکه مسلما استفاده از ظرفیت هنرمندان برای افزایش سطح آگاهی جامعه در حوزه سلامت تاثیرگذار است چرا که هنر و فرهنگ در هر بخش جامعه با حرفه‌ها و شغل‌های مختلف عجین شود بر بالا بردن فرهنگ عمومی جامعه می‌تواند تاثیرگذار باشد.

 

استنداپ کمدی این روزها مخاطبان بسیار زیادی دارد، اتفاقی که به هنرمندان این حوزه این امکان را می‌دهد تا تاثیرات مثبتی بر فرهنگ جامعه بگذارند، کرمی نظر خود را در اینباره اینطور مطرح کرد: بله، امسال بخشی هم با موضوع حوزه سلامت داشتیم اما استنداپ کمدی در چند سال اخیر در کشور ما شناخته شده و اوج گرفته است، ما در این حوزه تازه کار هستیم و به همین دلیل باید روی اصول اساسی استنداپ کمدی کار کنیم. اینکه به هر شکلی مردم را بخندانیم جزو اصول استنداپ کمدی نیست و باید با اجرای دلنشین و خنده‌دار پیامی را هم به مخاطب برسانیم.

 

وی همچنین درباره لزوم برگزاری جشنواره‌های موضوعی مانند سیمرغ در کشور، بیان کرد: جشنواره سیمرغ یک جشنواره موضوعی است اما ویژگی مهم آن درست برگزار شدن است، به نظرم کمیت جشنواره‌های موضوعی در کشور چندان مهم نیست بلکه برگزاری درست جشنواره‌هاست که اهمیت دارد و زمینه تاثیرگذاری آن را فراهم می‌کند. اگر سازمان یا نهاد دیگری تصمیم به برگزاری جشنواره‌ای با چنین ویژگی‌هایی داشته باشد باید با الگوی صحیح و درست پیش برود، و گرنه صرف برگزاری جشنواره موضوعی بدون کیفیت چندان اتفاق خوبی نیست.

تاریخ انتشار: ۱۰ آبان، ۱۳۹۸
۰۱:۵۲ - ۹۹/۰۴/۱۳