داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

مرتضی گودرزی دیباج: جشنواره‌ سیمرغ موجب افزایش انگیزه دانشجویان می‌شود

دبیر بخش هنرهای تجسمی دهمین جشنواره سیمرغ می‌گوید که جشنواره سیمرغ به‌عنوان جشنواره‌ای پرتحرک موجب افزایش انگیزه دانشجویان می‌شود.

 

به گزارش تسنیم؛ مرتضی گودرزی دیباج؛ دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره سیمرغ، با اشاره به اینکه بخش تجسمی جشنواره سیمرغ بزرگ‌ترین بخش این جشنواره از حیث تعداد مشارکت‌کنندگان است، گفت: بخش تجسمی از نظر جمعیت شرکت کننده، تعداد آثار و تنوع رشته‌ها نسبت به سایر بخش‌های جشنواره سیمرغ گستردگی بیشتری دارد.

 

گودرزی دیباج افزود: در مروری کلی وقتی جشنواره سیمرغ را از‌ دوره نخست تاکنون که به دوره دهم رسیده است، بررسی کنیم، روند طی شده در این ده دوره، رشد کمی و کیفی قابل توجهی در بخش تجسمی داشته است و معدل آثار ارسال شده حاکی از بالارفتن کیفیت جشنواره است.

 

وی تصریح کرد: با بالا رفتن کیفیت آثار ارسال شده به این دوره از جشنواره، به نظر می‌رسد هرچه پیش آمدیم، دوستانی که در جشنواره سیمرغ شرکت کردند، مطالعه و جست‌وجوی بیشتری داشتند. از طرف دیگر افزایش تعداد شرکت کننده‌ها بیانگر این است که اعتبار جشنواره برای شرکت کنندگان بیشتر شده و شناخت و انگیزه بالاتری برای شرکت در مسابقه پیدا کردند. این روند صعودی در کمیت و کیفیت دیده می‌شود و امیدوارم با تلاش‌های ریاست محترم جشنواره، دکتر لاری، در ادامه این مسیر نیز شاهد شرایط بهتری باشیم و در جشنواره بعد اتفاقات مثبت‌تری را ببینیم.

 

دبیر بخش هنرهای تجسمی جشنواره سیمرغ درباره حمایت از دانشجویان برگزیده جشنواره پس از پایان این رویداد گفت: در جلسه‌ای که با دکتر لاری و دبیران دیگر بخش‌های حاضر در جشنواره داشتیم، قرار شد طرحی تنظیم شود و براساس آن در قالب تشکلی هنری و متناسب با گستردگی این جشنواره، برنامه‌هایی در این زمینه برای حمایت از دانشجویان طراحی و اجرا شود؛ این طرح فعلا در مرحله توافق اولیه است و نیاز به بررسی محدودیت‌ها، زیر ساخت‌ها و جوانب مختلف آن دارد و فکر می‌کنم پس از بررسی‌های لازم  به ثمر برسد.

 

وی در پاسخ به اینکه جشنواره‌های دانشجویی که اکنون در فضای فرهنگ و هنر کشور برگزار می‌شود تا چه‌اندازه برای فضای دانشجویی کشور مفید است، اظهار کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی عالی است؛ یکی از ثمرات جشنواره‌های دانشجویی مانند جشنواره سیمرغ، نشاط، انرژی و انگیزه‌ای است که به دانشجویان می‌دهد؛ من معتقدم جشنواره سیمرغ به‌عنوان جشنواره‌ای پرهیجان و پرتحرک، یکی از بانشاط‌ترین جشنواره‌های کشور است و از نظر گستردگی و جمعیت جوانی که در آن شرکت می‌کنند اتفاقی کم سابقه محسوب می‌شود.

 

مرتضی گودرزی دیباج، درپایان با اشاره به دوران دانشجویی خود گفت: من هم مانند بسیاری از دانشجویان در آغاز راه وقتی دانشجو بودم در جشنواره‌های زیادی شرکت می‌کردم و این مسیر ادامه پیدا کرد تا در جشنواره‌های مختلف داوری و دبیری را تجربه کردم و این مسیری است که برای دانشجویان نیز می‌تواند با موفقیت طی شود.

تاریخ انتشار: ۲۲ آبان، ۱۳۹۸
۰۶:۴۲ - ۹۹/۰۴/۱۶