داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

بابک زرین: جشنواره سیمرغ، فرصتی برای ورود به دنیای هنر

دبیر بخش موسیقی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ، گفت: جشنواره سیمرغ امکانی است برای حضور دانشجویان پزشکی در دنیای هنر. در همین راستا بیشترین هدف من در بخش موسیقی جشنواره سیمرغ، حال خوب دانشجویان است تا با این حال خوب در جامعه حضور پیدا کنند.

 

به گزارش ایرنا؛ بابک زرین، دبیر بخش موسیقی دهمین جشنواره سیمرغ با بیان اینکه این جشنواره در مسیری که تا امروز طی کرده، رشد قابل توجه و خوبی داشته است گفت: جشنواره سیمرغ انسجام و کارایی بالایی دارد؛ باتوجه به رشد کمی آثار حاضر در این دوره از جشنواره سیمرغ، بررسی آثار ارسال شده، نشان از بالارفتن کیفیت آثار دارد و این موضوع اتفاق خوشایندی است.

 

زرین با اشاره به حضورش در دوره‌های پیشین جشنواره سیمرغ ادامه داد: رشد کیفی آثار جای خوشحالی دارد و این اتفاق متاثر از انگیزه بیشتر دانشجویان برای شرکت در این رویداد هنری است.

 

وی با اشاره به اضافه شدن بخش موسیقی سنتی اظهار کرد: قرار گرفتن موسیقی سنتی درکنار موسیقی پاپ منجر به حضور تعداد بیشتری از علاقه‌مندان در جشنواره شده است، از آنجاکه این بخش بعد از حضور بنده در جشنواره اتفاق افتاده، خوشحالم که با این اتفاق، فرصتی برای حضور تعداد بیشتری از شرکت کنندگان فراهم شده است.

 

این استاد موسیقی درباره نتایج مثبت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری در میان دانشجویانی که در فضایی متفاوت از هنر تحصیل می‌کنند، بیان کرد: نتیجه برگزاری رویدادهایی از این دست که در فضای فرهنگ و هنر اتفاق می‌افتد و حال و هوایی متفاوت دارد، در جامعه قابل فهم است.

 

وی افزود: دنیای دانشجویی فضای پرشوری دارد و شور و نشاط متعلق به دانشجوست. بنابراین این دانشجویان پرشور و با انگیزهبا حضور در جامعه، این حس و حال را منتقل می‌کنند و چه‌قدر خوب است که مادر جایگاه خودمان، کاری که از دستمان برمی‌آید انجام دهیم تا این نشاط به نحو بهتری به جامعه تزریق شود.جشنواره سیمرغ امکانی است برای حضور دانشجویان پزشکی در دنیای هنر. در همین راستا بیشترین هدف من در بخش موسیقی جشنواره سیمرغ، حال خوب دانشجویان است تا با این حال خوب در جامعه حضور پیدا کنند و مسیر خود را ادامه دهند.

 

این آهنگساز در پاسخ به این سوال که آثار ارسال شده به این دوره از جشنواره در بخش موسیقی، بیشتر مربوط به چه حوزه‌ایاست، اظهار کرد: در تمام بخش‌های موسیقی اعم از گروه سرود، موسیقی پاپ، آواز ایرانی و مسابقات گروه نوازی، آثار قابل توجهی به جشنواره ارسال شده است، اما نمی‌شود از نظر کیفی تفکیک و مقایسه کرد. برای مثال سرود فضای خاص‌تری دارد و به طور طبیعی تعداد کمتری در این بخش شرکت می‌کنند، اما به نسبت خودش آثار قابل توجه و از سال‌های قبل بهتر بوده. از طرفی موسیقی پاپ به‌عنوان موسیقی مردمی، که از دل خود مردم و کف خیابان آمده، طرفداران بیشتری داردو منجر به همراهی بیشتری می‌شود.

 

زرین ادامه داد: علاقه‌مندی به موسیقی پاپ، متفاوت از سایر بخش‌های موسیقی است و من این تفاوت را از طرف علاقه‌مندان موسیقی پاپ برای شرکت در این جشنواره دیدم. علاوه بر آثار ارسال شده، پیام‌های زیادی از طرف علاقه‌مندانی که نتوانستند در این رویداد شرکت کنند دریافت کردم که این نشان از طرفداران این موسیقی دارد.

 

زرین گفت: من موسیقی خواندم و قبل از ورود به این رشته، موسیقی را دوست داشتم؛ بنابراین برای من که موسیقی خواندم و به آن علاقه‌مند بودم، همه چیز یک سمت و سو داشته است. اما ما می‌توانیم برای کسانی که در سایر رشته‌ها تحصیل می‌کنند، این علاقه‌مندی را به وجود آوریم و جشنواره سیمرغ یکی از این فرصت‌هاست.

تاریخ انتشار: ۲۳ آبان، ۱۳۹۸
۰۳:۵۷ - ۹۹/۰۴/۱۷