داغ ترین ها:

اخبار و رویداد ها

news photo

بهزاد رواقی: حضور هنرمندان به استمرار سیمرغ کمک می کند/ جشنواره سازها و صداها

بهزاد رواقی عضو هیات داوران موسیقی دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با حضور در جلسه اجرای گروه نوازی بیان کرد: حضور هنرمندان در جشنواره سیمرغ کمک به برگزاری و استمرار یک فعالیت هنری ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ، نخستین روز از جشنواره بین المللی سیمرغ با برگزاری مسابقات متنوع در سالن ها و پلاتوهای مختلف پردیس تئاتر تهران برگزار شد و 8 گروه موسیقی در بخش گروه‌نوازی به رقابت پرداختند.

سالن اصلی پردیس تئاتر تهران از ساعت 13:30 تا 17 پذیرای مسابقات گروه نوازی و علاقه‌مندان به موسیقی بود.

در این مسابقه 8 گروه اول این بخش به ترتیب به اجرای قطعات موسیقی منتخب خود با حضور بهزاد رواقی و قاسم رحیم‌زاده اعضای هیات داوری این بخش پرداخت.

ارومیه، ایلام، بابل، شهرکرد، شیراز، کردستان و گناباد شهرهایی و شهرستان هایی بودند که در این بخش شرکت داشتند.

بهزاد رواقی در بخشی از این مسابقه ضمن خیر مقدم به حضار گفت: حسن ناهید امروز به دلیل کسالت نتوانست در جمع ما باشد و از روز آینده در خدمتش خواهیم بود. همچنین از دوستان خواهش می‌کنم با حفظ فضای صمیمی آداب صحنه اجرای موسیقی را رعایت کنند.

این هنرمند ادامه داد: تفاوت ما و شرکت کنندگان تنها در این است که زودتر فعالیت هنری خود را آغاز کرده ایم و سخت‌گیری جشنواره‌های تخصصی را نداریم. حضور ما و سایر دوستان هنرمند در این جشنواره کمک به برگزاری و استمرار یک فعالیت هنری ارزشمند است که توسط وزارت بهداشت بنیانگذاری شده است و از دوستان خواهش می کنم هنگام اجرا آرامش خود را حفظ کرده و به کوک بودن سازها توجه کنند.

او سپس به بیان نکات لازم جهت اجرای آثار توسط گروه‌های شرکت کننده پرداخت.

از نکات جالب توجه این بخش حضور گسترده و پرشور دانشجویان بود که به همراهی و تشویق گروه‌های موسیقی پرداختند.

دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ با شعار «سالم زیستن، هنر است» در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی تا 29 آبان ماه در پردیس تئاتر تهران در حال برگزاری است.

تاریخ انتشار: ۲۵ آبان، ۱۳۹۸
۰۸:۰۲ - ۹۹/۰۴/۱۶